26 Listopada w bibliotece w Lisowicach świętowaliśmy z przedszkolakami Światowy Dzień Pluszowego Misia. Był to bardzo ciekawy i radosny dzień. Gościliśmy Panie z MPBP w Lublińcu Katarzynę Lubosz i Hannę Kryś, które przedstawiły historię tego święta oraz przy dźwiękach muzyki przeprowadziły zajęcia dla dzieci. Przedszkolaki rozpoznawały bajkowe misie m.in.: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona oraz Kubusia Puchatka, który był głównym bohaterem naszego spotkania.
Swoją pierwszą wizytę w bibliotece w Lisowicach złożyła młodsza grupa przedszkolna. Dzieci bardzo chętnie zwiedzały nowe dla nich miejsce. Przede wszystkim zainteresowały się półkami z kolorowymi i bogato ilustrowanymi książkami dla najmłodszych. Panie Przedszkolanki wypożyczyły też kilka publikacji dla dzieci. Również bibliotekarka odwiedziła maluchy w przedszkolu i przeczytała im opowiadanie pt.: „Miś listonosz”, które bardzo im się podobało.
W pogodny listopadowy wieczór bibliotekę w Gwoździanach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami i przedstawicielami społeczności lokalnej. Przy blasku wykonanych wcześniej lampionów uczestnicy orszaku Świętego Marcina zaśpiewali piosenki. Następnie bibliotekarka poczęstowała gości słodyczami i podziękowała za miłe odwiedziny.
Z okazji Dnia Niepodległości bibliotekarka Jadwiga Kukowka przeprowadziła lekcję biblioteczną z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Gwoździanach. Po wysłuchaniu opowiadania "Kokarda Narodowa" Małgorzaty Strzałkowskiej uczniowie rozwiązali krzyżówkę "Ojczyzna - Polszczyzna", której hasło brzmiało POLSKA.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zainteresowali się projektem MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK i zapisali swoje dzieci do biblioteki. Najmłodsi czytelnicy chętnie nas odwiedzają, cieszą się z otrzymanych wyprawek i wypożyczają kolejne książeczki. Dumni są także ze swoich Kart Małego Czytelnika oraz zebranych naklejek. Już wkrótce zostaną wręczone pierwsze dyplomy. Akcja nadal trwa, więc zapraszamy wszystkich trzylatków do naszych placówek.
2 listopada odbyły się w Lokalnym Centrum Społeczno - Kulturalnym w Lisowicach warsztaty rękodzieła. Uczestnicy wykonali dwie ozdoby z wiórków drewna osikowego. Z racji obchodzonej w tym roku rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, temat zajęć brzmiał: "Polska - nasz dom".
Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z GBP w Pawonkowie i LCSK w Lisowicach.
W bibliotece w Łagiewnikach Małych odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pani Justyna czytała przedszkolakom bajeczkę "O kózce, która uczyła się pływać." Dzieci zainteresowały się przygodami głównej bohaterki książki, które także je bardzo zadziwiły.
22 października odbyło się spotkanie autorskie. Gościliśmy na nim pana Wojciecha Widłaka, autora popularnych i lubianych wśród dzieci opowiadań o Panu Kuleczce.
26 września 2018 r. odbyło się w bibliotece w Kośmidrach spotkanie autorskie z Janem Myrcikiem zorganizowane przez GBP w Pawonkowie we współpracy z Biblioteką Szkolną. Naszego gościa mieli zaszczyt poznać uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej w Kośmidrach.
18 września 2018 roku w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie” czytały zaproszone panie oraz bibliotekarka Justyna Pyka. Uczestniczki wspominały swoje szkolne czasy i przeczytane lektury. Spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Tegoroczne wakacyjne spotkania w bibliotece odbywały się w poniedziałki i wtorki. Na zajęciach dzieci zapoznały się z książkami pomocnymi w realizacji pięknych prac z kolorowego papieru, szyszek, rolek, plasteliny, a nawet z płytek ozdabianych techniką decoupage. Podczas kolejnych spotkań w bibliotece wiele pomysłów zaczerpniętych z omówionych pozycji zostało wykonanych.
5 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2018” ,na które zostały zaproszone bibliotekarki Felicja Mańka i Klaudia Kubica. Więcej informacji na http://www.kosmidry.pl/news/show/537 .
'Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki"
Leonardo da Vinci