Biblioteka w Łagiewnikach Małych
Biblioteka w Gwoździanach
Biblioteka w Pawonkowie

ANDRZEJKI

Piątek 7 grudnia 2018 (GBP w Pawonkowie)

30 listopada chętne dzieci wzięły udział w wieczorze andrzejkowym w bibliotece w Pawonkowie. W części warsztatowej p. Katarzyna zrobiła z uczestnikami kolorowe, pachnące świeczki. Po stopieniu parafiny, zabarwialiśmy ją i przelewaliśmy do słoiczków

PATRIOTYCZNE KARAOKE

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

30 listopada biblioteka w Lisowicach przybrała odświętne narodowe barwy - była gospodarzem niezwykłego spotkania. Dla uczczenia 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się wieczorek wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i wojskowych. To spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy biblioteki oraz Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Lisowice.

ANDRZEJKI W LISOWICACH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

Przyszłość jest dla wszystkich nas wielką tajemnicą, którą pragniemy poznać. Andrzejkowy wieczór jest  takim czasem, w którym poprzez wróżby, traktowane z lekkim przymrużeniem oka, możemy poznać nasze losy.

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Z okazji Dnia Postaci Bajkowych bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Pani Justyna w stroju Baba Jagi przeczytała im baśń pt.: Kopciuszek. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Najwięcej zabawy i radości sprawiła im możliwość przymierzenia czapek, peruk, kapeluszy i masek.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GWOŹDZIANACH

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

"Ważna uroczystość" - bajka Czesława Janczarskiego zawędrowała do Przedszkola w Gwoździanach, gdzie została przeczytana dzieciom przez bibliotekarkę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przyniesione przez panią Jadwigę książki i pluszaki wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie.

POZNAJEMY ZAWODY

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

Podczas spotkania w bibliotece Pani Jadwiga opowiedziała uczniom klas I, V, VI o wykonywanym przez siebie zawodzie. Młodzież spróbowała wypisywać karty czytelnika i książki oraz dowiedziała się, które strony publikacji należy pieczętować. Najtrudniejsze okazało się oprawianie folią książek. Uczniowie zapoznali się także z katalogiem elektronicznym, a następnie stosując różne kryteria wyszukiwali w nim lektury.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

26 Listopada w bibliotece w Lisowicach świętowaliśmy z przedszkolakami Światowy Dzień Pluszowego Misia. Był to bardzo ciekawy i radosny dzień. Gościliśmy Panie z MPBP w Lublińcu Katarzynę Lubosz  i Hannę Kryś, które przedstawiły historię tego święta  oraz przy dźwiękach muzyki przeprowadziły zajęcia dla dzieci. Przedszkolaki rozpoznawały bajkowe misie m.in.: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona  oraz  Kubusia Puchatka, który był głównym bohaterem naszego spotkania.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

Swoją pierwszą wizytę w bibliotece w Lisowicach złożyła młodsza grupa przedszkolna. Dzieci bardzo chętnie zwiedzały nowe dla nich miejsce. Przede wszystkim zainteresowały się półkami z kolorowymi i bogato ilustrowanymi książkami dla najmłodszych. Panie Przedszkolanki wypożyczyły też kilka publikacji dla dzieci. Również bibliotekarka odwiedziła maluchy w przedszkolu i przeczytała im opowiadanie pt.: „Miś listonosz”, które bardzo im się podobało.

LISTOPADOWE SPOTKANIA W GWOŹDZIANACH

Wtorek 4 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

W pogodny listopadowy wieczór bibliotekę w Gwoździanach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami i przedstawicielami społeczności lokalnej. Przy blasku wykonanych wcześniej lampionów uczestnicy orszaku Świętego Marcina zaśpiewali piosenki. Następnie bibliotekarka poczęstowała gości słodyczami i podziękowała za miłe odwiedziny.

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Poniedziałek 26 listopada 2018 (Ogłoszenia)

Zapraszamy do biblioteki w Pawonkowie na wieczór andrzejkowy :

w programie:

- warsztaty - "Kolorowe świeczki"

- wróżby i zabawy " Swięty Andrzej Ci ukaże co ci los przyniesie w darze"

Termin: 30 listopada ( piątek), godz.16.00

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Środa 14 listopada 2018 (Filia w Gwoździanach)

Z okazji Dnia Niepodległości bibliotekarka Jadwiga Kukowka przeprowadziła lekcję biblioteczną z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Gwoździanach. Po wysłuchaniu opowiadania "Kokarda Narodowa" Małgorzaty Strzałkowskiej uczniowie rozwiązali krzyżówkę "Ojczyzna - Polszczyzna", której hasło brzmiało POLSKA.

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Wtorek 13 listopada 2018 (GBP w Pawonkowie)

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zainteresowali się projektem MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK i zapisali swoje dzieci do biblioteki. Najmłodsi czytelnicy chętnie nas odwiedzają, cieszą się z otrzymanych wyprawek  i wypożyczają kolejne książeczki. Dumni są także ze swoich Kart Małego Czytelnika oraz zebranych naklejek. Już wkrótce zostaną wręczone pierwsze dyplomy. Akcja nadal trwa, więc zapraszamy wszystkich trzylatków do naszych placówek.

Cytat dnia

"Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi."

Elbert Hubbard

GBP w Pawonkowie