Biblioteka w Łagiewnikach Małych
Biblioteka w Pawonkowie

Filia Łagiewniki Małe

DZIEŃ KOBIET W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Czwartek 14 marca 2019 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się spotkanie czytelniczek. Przy słodkim poczęstunku Panie wspominały świętowanie tego dnia w minionych latach, a szczególnie w okresie PRL- u. Był też czas na zapoznanie się z ofertą biblioteki i nowościami wydawniczymi.  Każda z pań na pamiątkę miłego spotkania otrzymała serduszko.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Czwartek 7 marca 2019 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie klasy II zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Obejrzeli edukacyjne filmiki "Owce w sieci" , a następnie podsumowali zdobyte wiadomości i ułożyli hasło "Bądź bezpieczny w sieci". Na zakończenie otrzymali naklejki DBI. W tym dniu również  przedszkolacy mieli w bibliotece swoją lekcję  na temat korzystania z internetu, telefonów, tabletów.  Dzieci dobrze zrozumiały morały obejrzanych filmików edukacyjnych "Owce w sieci", na zakończenie otrzymały  naklejki i kolorowanki.

FERIE W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Poniedziałek 4 marca 2019 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Ferie w bibliotece w Łagiewnikach Małych upłynęły bardzo szybko  i miło podczas zajęć literacko - plastycznych dla dzieci.
Z okazji "Dnia Chorego" Pani Justyna czytała opowiadania M. Kownackiej "Kukuryku na ręczniku". Następnie dzieci dyskutowały na temat zdrowia jak dbać o nie i jak ustrzec się chorób. Poruszono też temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.
Kolejnego dnia odbyły się zajęcia literacko - plastyczne. Po przeczytaniu bajeczki " Zimowe gwiazdki" dzieci wykonywały z waty bałwanki oraz śnieżne gwiazdki.

KONKURSY W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Środa 19 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych bardzo chętnie wzięły udział w konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ ŚWIĄTECZNĄ zorganizowanym przez bibliotekę. Wykonały bardzo starannie i pomysłowo swoje pracę Każde dziecko otrzymało dyplom, nagrodę oraz pięknie zrobioną swoją bombkę do zawieszenia na domowej choince. Podczas  rozdawania nagród  panowała świąteczna i miła atmosfera.

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Z okazji Dnia Postaci Bajkowych bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Pani Justyna w stroju Baba Jagi przeczytała im baśń pt.: Kopciuszek. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Najwięcej zabawy i radości sprawiła im możliwość przymierzenia czapek, peruk, kapeluszy i masek.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Środa 31 października 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W bibliotece w Łagiewnikach Małych odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pani Justyna czytała przedszkolakom bajeczkę "O kózce, która uczyła się pływać." Dzieci zainteresowały się przygodami głównej bohaterki książki, które także je bardzo zadziwiły.

NARODOWE CZYTANIE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Poniedziałek 8 października 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

18 września 2018 roku w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie” czytały zaproszone panie oraz bibliotekarka Justyna Pyka. Uczestniczki wspominały swoje szkolne czasy i przeczytane lektury. Spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze.

WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Piątek 14 września 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Podczas wakacji w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci wykonały wazoniki i bibułkowe kwiatki. Techniką decoupage ozdabiały słoiki, czyli  wycinały z papierowych serwetek kolorowe wzory, a następnie naklejały je na pomalowane słoiki. Wykonane prace każdy mógł zabrać  do domu.

ROK IRENY SENDLEROWEJ

Wtorek 10 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W ramach obchodów Roku Ireny Sendlerowej odbyło się  w bibliotece w Łagiewnikach Małych spotkanie czytelników. Irena Sendlerowa, narażając własne życie, uratowała podczas II wojny światowej około 2500 żydowskich dzieci. Celem spotkania było powspominanie czasów II wojny, historii znanych z opowiadań najbliższych członków rodziny, sąsiadów i mieszkańców wsi oraz własnych przeżyć. Panie  na pamiątkę spotkania otrzymały w prezencie książki oraz zakładki. Zapewne po takich wspomnieniach wszyscy uczestnicy docenili spokojne czasy w jakich obecnie żyjemy.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Niedziela 8 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W Filii w Łagiewnikach Małych od 8 -15 maja odbywały się zajęcia biblioteczne. Przedszkolacy malowali farbami na kartonach regały z kolorowymi grzbietami książek. Następnego dnia pani bibliotekarka  za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiła opowiadanie o Wiśle.

KONKURSY BIBLIOTECZNE

Niedziela 8 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Na koniec roku szkolnego został rozstrzygnięty konkurs poświęcony dziejom książki. Uczniowie I klasy wykonali zwój. Zakończony został także konkurs czytelniczy w szkole i przedszkolu. Przedszkolacy wzięli udział również w konkursie plastyczny pt.:” Reksio mój przyjaciel”. Wszystkie konkursy zostały ocenione, a uczestnicy nagrodzeni  dyplomami i nagrodami. Natomiast Pani Justyna od przedszkolaków w podziękowaniu za spotkania w bibliotece i rozwijanie zainteresowań czytelniczych otrzymała piękną sowę.

DZIEŃ ZIEMI

Czwartek 19 kwietnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

17 kwietnia w bibliotece w Łagiewnikach Małych,  jak co wtorek, odbyło się głośne czytanie dla przedszkolaków. Tym razem, z okazji przypadającego 22 kwietnia Święta Ziemi, Pani Justyna czytała dzieciom ''Rady nie od parady'' Małgorzaty Strzałkowskiej.

Cytat dnia

„Poezja jeżeli ma być czymś, to koroną myślenia,
a nie azylem dla ubogich duchem.”

Karol Irzykowski

GBP w Pawonkowie