Biblioteka w Łagiewnikach Małych
Biblioteka w Pawonkowie

Filia Łagiewniki Małe

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Z okazji Dnia Postaci Bajkowych bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Pani Justyna w stroju Baba Jagi przeczytała im baśń pt.: Kopciuszek. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Najwięcej zabawy i radości sprawiła im możliwość przymierzenia czapek, peruk, kapeluszy i masek.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Środa 31 października 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W bibliotece w Łagiewnikach Małych odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pani Justyna czytała przedszkolakom bajeczkę "O kózce, która uczyła się pływać." Dzieci zainteresowały się przygodami głównej bohaterki książki, które także je bardzo zadziwiły.

NARODOWE CZYTANIE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Poniedziałek 8 października 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

18 września 2018 roku w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie” czytały zaproszone panie oraz bibliotekarka Justyna Pyka. Uczestniczki wspominały swoje szkolne czasy i przeczytane lektury. Spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze.

WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Piątek 14 września 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Podczas wakacji w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci wykonały wazoniki i bibułkowe kwiatki. Techniką decoupage ozdabiały słoiki, czyli  wycinały z papierowych serwetek kolorowe wzory, a następnie naklejały je na pomalowane słoiki. Wykonane prace każdy mógł zabrać  do domu.

ROK IRENY SENDLEROWEJ

Wtorek 10 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W ramach obchodów Roku Ireny Sendlerowej odbyło się  w bibliotece w Łagiewnikach Małych spotkanie czytelników. Irena Sendlerowa, narażając własne życie, uratowała podczas II wojny światowej około 2500 żydowskich dzieci. Celem spotkania było powspominanie czasów II wojny, historii znanych z opowiadań najbliższych członków rodziny, sąsiadów i mieszkańców wsi oraz własnych przeżyć. Panie  na pamiątkę spotkania otrzymały w prezencie książki oraz zakładki. Zapewne po takich wspomnieniach wszyscy uczestnicy docenili spokojne czasy w jakich obecnie żyjemy.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Niedziela 8 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W Filii w Łagiewnikach Małych od 8 -15 maja odbywały się zajęcia biblioteczne. Przedszkolacy malowali farbami na kartonach regały z kolorowymi grzbietami książek. Następnego dnia pani bibliotekarka  za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiła opowiadanie o Wiśle.

KONKURSY BIBLIOTECZNE

Niedziela 8 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Na koniec roku szkolnego został rozstrzygnięty konkurs poświęcony dziejom książki. Uczniowie I klasy wykonali zwój. Zakończony został także konkurs czytelniczy w szkole i przedszkolu. Przedszkolacy wzięli udział również w konkursie plastyczny pt.:” Reksio mój przyjaciel”. Wszystkie konkursy zostały ocenione, a uczestnicy nagrodzeni  dyplomami i nagrodami. Natomiast Pani Justyna od przedszkolaków w podziękowaniu za spotkania w bibliotece i rozwijanie zainteresowań czytelniczych otrzymała piękną sowę.

DZIEŃ ZIEMI

Czwartek 19 kwietnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

17 kwietnia w bibliotece w Łagiewnikach Małych,  jak co wtorek, odbyło się głośne czytanie dla przedszkolaków. Tym razem, z okazji przypadającego 22 kwietnia Święta Ziemi, Pani Justyna czytała dzieciom ''Rady nie od parady'' Małgorzaty Strzałkowskiej.

DZiEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Czwartek 12 kwietnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

10 kwietnia w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbył się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przedszkolacy brali udział w dyskusji o ulubionych bohaterach książkowych. Na koniec każde  dziecko otrzymało kolorowankę z zagadką, którą bez problemu wszyscy odgadli.

PRZYGOTOWANIA ŚWIĄTECZNE W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Wtorek 10 kwietnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

21 marca w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyły się warsztaty rękodzielnicze, które prowadziła  Pani Katarzyna Koza z LCSK. Panie wykonywały ozdoby świąteczne: jajka z tektury i wełny oraz drewniane kurki i jaja ozdobione farbami akrylowymi

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Środa 6 grudnia 2017 (Filia w Łagiewnikach Małych)

28.11.2017r. w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbył się dzień Pluszowego Misia. Dzieci wysłuchały bajeczki o przygodach Misia Uszatka. Następnie przedszkolacy opowiadali o swoich pluszakach, które bardzo kochają. Jak się okazało misie to prawdziwi przyjaciele, którzy w swój tajemniczy i niezrozumiały dla dorosłych sposób, potrafią pocieszyć i rozbawić każde dziecko.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Środa 15 listopada 2017 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W październiku w bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się pasowanie na małego czytelnika. Pani Justyna przedstawiła dzieciom korzyści jakie daje nam czytanie książek. Omówiła również zasady wypożyczania oraz obchodzenia się z książeczkami, by ich nie zniszczyć. Po powtórzeniu słów przysięgi maluchy przypieczętowały ją odbiciem swego paluszka. Od tej chwili są już prawdziwymi czytelnikami. Dzieci otrzymały dyplomy oraz zakładki do książek.

Cytat dnia

"Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi."

Platon

GBP w Pawonkowie