Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

III Powiatowy konkurs jednego wiersza

Środa 15 lutego 2017 11:08Czas czytania: 3 min.

Zapraszamy do udziału w III Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza zorganizowanym w Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu, Lubliniecki Klub Literacki LOGOS i Gimnazjum w Pawonkowie.

REGULAMIN III POWIATOWEGO KONKURSU JEDNEGO WIERSZA
pt. „Być dobrym jak chleb”
1. Organizatorami konkursu zorganizowanego w Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego są: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu, Lubliniecki Klub Literacki LOGOS i Gimnazjum w Pawonkowie.
2. Impreza odbędzie się w dniu 3 kwietnia (poniedziałek) 2017. Miejsce: Gimnazjum w Pawonkowie, ul. Szkolna 1. Godzina rozpoczęcia: 18,00.
3. Konkurs poetycki jest imprezą otwartą, przeznaczoną dla wszystkich miłośników poezji zamieszkałych na terenie Ziemi Lublinieckiej.
4. Konkurs rozgrywany będzie w 4 kategoriach:
1) szkoła podstawowa (klasy IV-VI), 2) gimnazjum, 3) szkoła ponadgimnazjalna, 4) dorośli.
5. Uczniowie szkoły podstawowej przybywają na konkurs pod opieką dorosłego opiekuna (nauczyciela, wychowawcy, rodzica lub pełnoletniego członka rodziny).
6. Każdy autor może zgłosić tylko jeden utwór poetycki, który stanowi oryginalne dzieło jego pracy twórczej. Tematyka utworu ma pośrednio bądź bezpośrednio nawiązywać do osoby bądź do motta życiowego św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego) „Być dobrym jak chleb”.
7. Zadaniem uczestników konkursu będzie osobiste zaprezentowanie przed zgromadzoną publicznością i jury utworu poetyckiego, bezwzględnie własnego autorstwa. Nie ma możliwości, aby autora podczas prezentacji wiersza zastąpiła inna osoba.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia zgłoszonego utworu, jeżeli zawiera on wyrażenia lub treść wulgarną, nieobyczajną albo godzi w powszechnie aprobowane wartości.
9. Wiersz na konkurs należy nadesłać jako wiadomość poczty elektronicznej na adres Wydawnictwa św. Macieja Apostoła: wydawnictwomacieja@gmail.com
w terminie do dnia 25 marca 2017, w tytule korespondencji wpisując: Konkurs Jednego Wiersza.
10. Autor wiersza podaje pod nim: imię i nazwisko, miejscowość, wiek; uczniowie ponadto: klasę i nazwę szkoły.
11. Wyboru najlepszych wierszy i podziału nagród dokona konkursowe jury w składzie: Jolanta Mlynek, Edward Przebieracz – przewodniczący jury, Grzegorz Kopiec.
12. Dla zwycięzcy w każdej kategorii konkursowej przewidziano dyplom, publikację wiersza na stronach internetowych Wydawnictwa św. Macieja Ap., Gimnazjum w Pawonkowie, Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS, na blogu literackim przebieracz.bloog.pl, w numerze wrześniowym 2017 magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”, oraz nagrodę finansową w wysokości 100 zł. Ponadto Autor najlepszego wiersza konkursowego otrzyma Grand Prix: puchar. Nagrody finansowe oraz puchar ufundowało Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.
W każdej kategorii konkursowej przewidziano także wyróżnienia. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplom oraz zestaw 3 książek wydanych przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplom oraz książkę za udział w konkursie.
13. Patronat medialny nad konkursem: magazyn społeczno-kulturalny „Ziemia Lubliniecka”.
14. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgodny na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z wymogami Ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 29 VIII 1997 r.
15. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzygają Organizatorzy. Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu udzielane są telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8,00 do 18,00, tel. 882-197-725.

Utworzony: Środa 15 lutego 2017 11:15:23 przez: Klaudia Kubica

NASZE POLECAJKI

Nie wiesz co przeczytać?
Zdaj się na nas my się na tym znamy!
Katalog ON-LINE

Tajemnica broszki z opalu

Fergus Hume

Wypożycz

KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Instytut Książki

Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.