Biblioteka w Łagiewnikach Małych
Biblioteka w Lisowicach
Biblioteka w Gwoździanach
Biblioteka w Pawonkowie

Poniedziałek 17 września 2018 (Filia w Kośmidrach)

5 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji  „Narodowe Czytanie 2018” ,na które zostały zaproszone bibliotekarki Felicja Mańka i Klaudia Kubica. Więcej informacji na http://www.kosmidry.pl/news/show/537 .

WAKACJE W BIBLIOTECE W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Piątek 14 września 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Podczas wakacji w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci wykonały wazoniki i bibułkowe kwiatki. Techniką decoupage ozdabiały słoiki, czyli  wycinały z papierowych serwetek kolorowe wzory, a następnie naklejały je na pomalowane słoiki. Wykonane prace każdy mógł zabrać  do domu.

WAKACJE W BIBLIOTECE W KOŚMIDRACH

Piątek 14 września 2018 (Filia w Kośmidrach)

Jak co roku biblioteka przygotowała  zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży.  W każdą środę lata można było w bibliotece posłuchać fragmentów książek dla dzieci, pooglądać filmiki wyświetlane diaskopem "Ania" oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. W czasie zajęć z kolorowego papieru, plasteliny, koralików i guzików wyczarowano zwierzątka, kolorowe obrazki czy makietę ogrodu.

WAKACJE W BIBLIOTECE W LISOWICACH

Wtorek 21 sierpnia 2018 (Filia w Lisowicach)

Podczas wakacji wiele dzieci skorzystało z zaproszenia na zajęcia plastyczne, czytelnicze oraz muzyczno- sportowe organizowane w bibliotece w Lisowicach. Uczestnicy warsztatów wykonywali pompony, wstążki gimnastyczne oraz chorągiewki  biało- czerwone. Natomiast Panie Katarzyna i Hania z MBP w Lublińcu uczyły dzieci robić kwiatki i koszyczki z papieru. Odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Renatę z SRS Lisowice, gdzie poznano przepisy na domowy makaron i kołoczki.

WAKACYJNY KLUB TWÓRCZY

Wtorek 21 sierpnia 2018 (GBP w Pawonkowie)

Dla wszystkich artystycznych dusz, chcących wspólnie stworzyć piękne dzieła plastyczne LCSK zorganizowało zajęcia twórcze. Odbyły się one w Kośmidrach, Pawonkowie i Gwoździanach.

NOC W MUZEUM

Poniedziałek 20 sierpnia 2018 (GBP w Pawonkowie)

Wiele atrakcji czekało na ponad 30 uczestników Nocy w Muzeum, która odbyła się 1 sierpnia w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach. Na początek każde dziecko otrzymało zeszyt z zadaniami, które wykonywało w trakcie całego spotkania. Po przywitaniu, zapoznaniu się i małej rozgrzewce udaliśmy się do Krainy Dinozaurów.

GADY I OWADY PANA PAJĄKA

Poniedziałek 20 sierpnia 2018 (GBP w Pawonkowie)

Kolejnym wydarzeniem w ramach akcji Wakacje, letnie animacje organizowanej przez LCSK i GBP były spotkania z przyrodnikiem. Prelekcje i pokazy zwierząt były, jak zawsze, bardzo interesujące zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

WAKACYJNE SPOTKANIA W GBP W PAWONKOWIE

Wtorek 24 lipca 2018 (GBP w Pawonkowie)

W miesiącu lipcu odbyły się w bibliotece w Pawonkowie zajęcia plastyczne dla wszystkich chętnych osób. Powstało wiele interesujących  prac np.: zakładki do książek, skarpetkowe potwory, breloczki z koralików, zabawki z rolek , malowane wazoniki, bibułkowe kwiatki. Najwięcej trudności przysporzyło uczestnikom filcowanie na mokro, jednak mamy nadzieję, że następnym razem będzie już łatwiej. Ciekawe warsztaty przeprowadziła także Pani Katarzyna Koza, która nauczyła nas robić kolorowe i zapachowe mydełka oraz podkładki pod kubki. Natomiast najsłodszym zajęciem było ozdabianie czekoladowych babeczek. Wszyscy uczestnicy mogli zabrać swoje prace do domu.

NOC FILMOWA

Sobota 21 lipca 2018 (GBP w Pawonkowie)

18 lipca o godzinie 18:00 LCSK zaczęło wypełniać się młodszymi i starszymi dziećmi, które przybyły na noc filmową. Łącznie z opiekunami było nas 42 osoby. Po zapoznaniu się wszystkich uczestników spotkania i przygotowaniu miejsc do spania obejrzeliśmy pierwszy film pt.: "Fernando". Następnie oglądaliśmy "Pierwszą gwiazdkę" i "Alpejską przygodę".

TEATRZYK PINOKIO

TEATRZYK "PINOKIO"

Piątek 20 lipca 2018 (GBP w Pawonkowie)

Pierwsze wakacyjne spotkanie, w ramach akcji: "Wakacje, letnie animacje" organizowanej przez LCSK i GBP w Pawonkowie, odbyło się 4 lipca w świetlicy w Pawonkowie. Licznie przybyłe dzieci obejrzały spektakl teatru lalek "Pinokio", który był wzbogacony piękną, ręcznie malowaną scenografią i kukiełkami własnej produkcji.

ODJAZDOWY BILIOTEKARZ -RAJD ROWEROWY

Piątek 20 lipca 2018 (GBP w Pawonkowie)

11 lipca o godzinie 10:00, spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawonkowie, wyruszył rowerowy rajd biblioteczny. W tym roku skierowaliśmy się w stronę Gwoździan, gdzie w filii GBP miał miejsce pierwszy postój, na którym czekały na nas pyszne lody. Tutaj też dołączyli pozostali uczestnicy, więc zapoznaliśmy się z  regulaminem i zasadami bezpiecznego poruszania się w grupie.

ROK IRENY SENDLEROWEJ

Wtorek 10 lipca 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

W ramach obchodów Roku Ireny Sendlerowej odbyło się  w bibliotece w Łagiewnikach Małych spotkanie czytelników. Irena Sendlerowa, narażając własne życie, uratowała podczas II wojny światowej około 2500 żydowskich dzieci. Celem spotkania było powspominanie czasów II wojny, historii znanych z opowiadań najbliższych członków rodziny, sąsiadów i mieszkańców wsi oraz własnych przeżyć. Panie  na pamiątkę spotkania otrzymały w prezencie książki oraz zakładki. Zapewne po takich wspomnieniach wszyscy uczestnicy docenili spokojne czasy w jakich obecnie żyjemy.

Cytat dnia

"Nauka to pokarm dla rozumu."

Lew Tołstoj

GBP w Pawonkowie