Biblioteka w Łagiewnikach Małych
Biblioteka w Gwoździanach
Biblioteka w Pawonkowie
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W GWOŹDZIANACH

Czwartek 20 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

Pani bibliotekarka przeprowadziła w bibliotece w Gwoździanach warsztaty plastyczne, podczas których wykonano stajenki bożonarodzeniowe. Przy wspólnym śpiewaniu piosenek roratnich uczestnicy zajęć tworzyli bardzo sprawnie swoje prace. Chętnie też zabrano do domów stajenki, które zapewne będą szczególną dekoracją na czas Bożego Narodzenia.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Czwartek 20 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

Biblioteka w Lisowicach zorganizowała dla klasy III konkurs na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Uczniowie mogli sami wybrać technikę wykonania pracy. Nagrodzonych zostało 9 osób, a wykonane przez nich kartki można zobaczyć na wystawie w bibliotece. Dziękujemy za udział w konkursie.

KONKURSY W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Środa 19 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych bardzo chętnie wzięły udział w konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ ŚWIĄTECZNĄ zorganizowanym przez bibliotekę. Wykonały bardzo starannie i pomysłowo swoje pracę Każde dziecko otrzymało dyplom, nagrodę oraz pięknie zrobioną swoją bombkę do zawieszenia na domowej choince. Podczas  rozdawania nagród  panowała świąteczna i miła atmosfera.

DZIEŃ GÓRNIKA W GWOŹDZIANACH

Środa 19 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

Z okazji Dnia Górnika pani bibliotekarka przedstawiła przedszkolakom  za pomocą teatrzyku kamishibai „ Legendę o Skarbniku”. Także tej legendy wysłuchali uczniowie klasy I, którym również zaprezentowane zostały książki Gustawa Morcinka opowiadającej o ciężkiej i trudnej pracy górników. Pani Jadwiga przyniosła też do szkoły węglowe rzeźby. Dzieci z bliska mogły podziwiać dzieła wyczarowane z czarnego kamienia, który dotychczas znany był im tylko jako opał. Inne rzeczy, które można wykonać z węgla uczniowie zobaczyli na ilustracjach w książce pt.: „Górniczy stan”.

BARBÓRKA

Sobota 15 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

4 grudnia obchodziliśmy święto górników zwane Barbórką na cześć ich patronki św. Barbary. Z tej okazji pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom i uczniom klasy II  w Lisowicach „ Legendę o Skarbniku”oraz przeprowadziła pogadankę o  pracy górników i ich pięknym stroju galowym.

MIKOŁAJ W BIBLIOTECE W KOŚMIDRACH

Sobota 15 grudnia 2018 (Filia w Kośmidrach)

6 grudnia zaprosiliśmy dzieci do biblioteki w Kośmidrach, na spotkanie ze świętym Mikołajem. Po  przywitaniu się, poznaliśmy elfa, który przyniósł nam wiadomość, że św. Mikołaj już do nas jedzie.  W oczekiwaniu na tego wyjątkowego gościa dzieci wysłuchały wiersza z wesołą scenką. Porozmawialiśmy także o oczekiwanym  przez nas patronie dzisiejszego dnia. Dzieci dobrze wiedziały kim był, co robił i dlaczego rozdaje prezenty. Bardzo już zniecierpliwieni wysłaliśmy elfa, aby zobaczył czy Mikołaj się zbliża, a dzieci w tym czasie zaśpiewały piosenkę, aby święty nas jak najszybciej usłyszał

ANDRZEJKI

Piątek 7 grudnia 2018 (GBP w Pawonkowie)

30 listopada chętne dzieci wzięły udział w wieczorze andrzejkowym w bibliotece w Pawonkowie. W części warsztatowej p. Katarzyna zrobiła z uczestnikami kolorowe, pachnące świeczki. Po stopieniu parafiny, zabarwialiśmy ją i przelewaliśmy do słoiczków

PATRIOTYCZNE KARAOKE

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

30 listopada biblioteka w Lisowicach przybrała odświętne narodowe barwy - była gospodarzem niezwykłego spotkania. Dla uczczenia 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się wieczorek wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i wojskowych. To spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy biblioteki oraz Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Lisowice.

ANDRZEJKI W LISOWICACH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Lisowicach)

Przyszłość jest dla wszystkich nas wielką tajemnicą, którą pragniemy poznać. Andrzejkowy wieczór jest  takim czasem, w którym poprzez wróżby, traktowane z lekkim przymrużeniem oka, możemy poznać nasze losy.

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA W ŁAGIEWNIKACH MAŁYCH

Czwartek 6 grudnia 2018 (Filia w Łagiewnikach Małych)

Z okazji Dnia Postaci Bajkowych bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Pani Justyna w stroju Baba Jagi przeczytała im baśń pt.: Kopciuszek. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Najwięcej zabawy i radości sprawiła im możliwość przymierzenia czapek, peruk, kapeluszy i masek.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GWOŹDZIANACH

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

"Ważna uroczystość" - bajka Czesława Janczarskiego zawędrowała do Przedszkola w Gwoździanach, gdzie została przeczytana dzieciom przez bibliotekarkę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przyniesione przez panią Jadwigę książki i pluszaki wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie.

POZNAJEMY ZAWODY

Środa 5 grudnia 2018 (Filia w Gwoździanach)

Podczas spotkania w bibliotece Pani Jadwiga opowiedziała uczniom klas I, V, VI o wykonywanym przez siebie zawodzie. Młodzież spróbowała wypisywać karty czytelnika i książki oraz dowiedziała się, które strony publikacji należy pieczętować. Najtrudniejsze okazało się oprawianie folią książek. Uczniowie zapoznali się także z katalogiem elektronicznym, a następnie stosując różne kryteria wyszukiwali w nim lektury.

Cytat dnia

"Poezja to tworzenie pięknych zdań."

Tadeusz Peiper

GBP w Pawonkowie