Zapraszamy na zajęcia w bibliotece w Kośmidrach:
poniedziałek 13 stycznia, godz.16.00 - Zimowy Klub Twórczy
środa - 15 stycznia, godz. 12.00 do 14.00 - zajęcia literacko-plastyczne
poniedziałek - 20 stycznia, godz. 12.00 - Zimowy Klub Twórczy
środa - 22 stycznia, godz. 16.00 - zajęcia stolarskie KARMNIK - zapisy w bibliotece lub tel. 343534085, 343736101 lub 692605415
Zapraszamy na zajęcia :
poniedziałek - 13 stycznia, godz. 11.00 ŚWIETLICA przy OSP, spektakl „KRAMIK Z WIERSZAMI, po teatrzyku zajęcia plastyczne dla dzieci
wtorek - 14 stycznia, godz.16.00- zajęcia w BIBLIOTECE - „ZIMOWY KLUB TWÓRCZY”
czwartek - 16 stycznia, godz. 16.00 – zajęcia literacko - plastyczne w BIBLIOTECE
piątek 17 stycznia ŚWIETLICA przy OSP godz. 10,00 ZAJĘCIA Z FOTOGRAFII – zapisy
Zapisy telefonicznie: 343736107 lub 697618923
Zapraszamy na zajęcia literacko - plastyczne pt.: " Mój przyjaciel Reksio":
wtorek - 14 stycznia, godz. 10.30. - portret Reksia
środa- 15 stycznia, godz.10.30 - obrazek na siatce
poniedziałek - 20 stycznia - godz. 10.00 KLUB TWÓRCZY - zajęcia poprowadzi p. Katarzyna Koza
wtorek 21stycznia-- Teatrzyk kamishibai - Szukając Marudka, plastelinowe figurki
środa - 22 stycznia - godz. 10.30 - teatrzyk kukiełkowy
Zapraszamy na zajęcia w bibliotece w Lisowicach:
poniedziałek- 13 stycznia w godz. od 11.00-13.00 Zajęcia plastyczne - Skarpetkowe bałwanki
piątek 17 stycznia- w godz. od 11.00-13.00 Zajęcia pt.: Moja ulubiona książka
poniedziałek 20 stycznia- w godz. od 11.00-13.00 Zajęcia plastyczno-techniczne - Eksperymenty dla dociekliwych
piątek 24 stycznia- w godz. od 11.00-13.00 Zajęcia pt.: Moje ulubione słuchowisko
W ramach spotkań: zabawy i konkursy z nagrodami, gry planszowe, układanie puzzli.
Ponad 30 młodych czytelników skorzystało z zaproszenia na spotkanie w Bibliotece w Kośmidrach organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji - Nocy Bibliotek. Tematem zajęć było hasło tegorocznej edycji "Znajdźmy wspólny język". Uczestnicy spotkania razem próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy porozumiewamy się tylko za pomocą słów?, Jak ważny jest w naszych relacjach uśmiech, gest, mimika twarzy? Co jeszcze wpływa na proces komunikacji? Z kim lubimy rozmawiać i o czym? Czy zwierzęta mają swój język?
W czasie wakacyjnych spotkań w bibliotece dzieci poznały mniej znane baśnie H. CH. Andersena takie jak: "Wielki wąż morski", "Krzesiwo", "Mała Syrenka", "Dziewczyna, która podeptała chleb", "Stokrotka", "Słowik", "Pięć ziarenek grochu", "U króla Olch".
Uczestnicy tegorocznych wakacyjnych warsztatów plastycznych wykazali się wyjątkową pomysłowością. Dzieci z tektury, pudełek, kolorowego papieru, gipsu, farb, włóczki, traw i nasionek wykonały: rybki, akwaria, żaglówki, motyle, jeże. Swoje umiejętności manualne rozwijały szczególnie podczas tworzenia prac techniką origami i makramy. W czasie zajęć często korzystano z książek zawierających rożne wzory i pomysły na prace plastyczne. Wykonane ozdoby i dekoracje będą dzieciom przypominać wakacyjny czas miło spędzony w bibliotece.
Ostatnim wakacyjnym wydarzeniem organizowanym przez GBP był rajd rowerowy. W piękny gorący dzień 29 sierpnia grupa czytelników wraz z bibliotekarzami wyruszyła spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i udała się w stronę Skrzydłowic. Następnie w Gwoździanach dołączyło jeszcze kilka osób i razem zwiedzano zabytkowy kościół i jego otoczenie. Pani Jadwiga Kukowka opowiedziała uczestnikom rajdu interesującą historię powstania parafii i kościółka. Kolejną miejscowością na trasie rajdu były Łagiewniki Wielkie. Tam była okazja, dzięki uprzejmości Pani Róży, odwiedzenia Regionalnej Izby Pamięci i Tradycji, w której wszystkich zainteresowały zgromadzone przedmioty i dokumenty z minionych lat. Była to też ciekawa lekcja historii.
21 sierpnia GBP zorganizowała w świetlicy w Pawonkowie noc filmową. Około 40 osób do późnych godzin nocnych oglądało 3 filmy : Jak wytresować smoka 3, Chłopiec z burzy, Krzysiu, gdzie jesteś? W przerwie między seansami był czas na posiłek i wesołe rozmowy. Rano po zjedzeniu śniadania oglądano film Mia i biały lew, po którym wszyscy wrócili do domów. Była to bardzo miło i sympatycznie spędzona noc.
28 lipca biblioteka prowadziła warsztaty plastyczne w czasie corocznego Pikniku z Lisem. Również podczas spotkania z radiem - Odlotowe Radio Katowice 3 sierpnia Pani Bibliotekarka wraz z Panią Kierownik LCSK w Lisowicach prowadziły zajęcia dla dzieci.
W wakacyjne środy i piątki biblioteka w Lisowicach przygotowała dla młodych czytelników zajęcia plastyczno-techniczne.
26 lipca po raz kolejny odwiedzili Pawonków aktorzy Studia Teatralnego SZTUKA, tym razem ze spektaklem opartym na motywach utworu Janiny Porazińskiej pt: Kozucha Kłamczucha. Historia o niesfornej Kózce, mimo że pokazana w sposób wesoły i zabawny uczyła prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Dzieci miały możliwość wystąpienia razem z aktorami w tańcu góralskim. Widownia brała również czynny udział w przedstawieniu poprzez rozmowę z Gospodynią i Zozulką oraz wymyślając nowe imię dla Kozy. Scenografia, stroje i muzyka wprowadziła wszystkich w klimat Podhala. Na przedstawienie przybyło około 60 osób.
"Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi."
Platon