Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

Odjazdowy bibliotekarz

Czwartek 5 września 2019 12:46Czas czytania: 3 min.

Ostatnim wakacyjnym wydarzeniem organizowanym przez GBP był rajd rowerowy. W piękny gorący dzień 29 sierpnia grupa czytelników wraz z bibliotekarzami wyruszyła spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i udała się w stronę Skrzydłowic. Następnie w Gwoździanach dołączyło jeszcze kilka osób i razem zwiedzano zabytkowy kościół i jego otoczenie. Pani Jadwiga Kukowka opowiedziała uczestnikom rajdu interesującą historię powstania parafii i kościółka. Kolejną miejscowością na trasie rajdu były Łagiewniki Wielkie. Tam była okazja, dzięki uprzejmości Pani Róży, odwiedzenia Regionalnej Izby Pamięci i Tradycji, w której wszystkich zainteresowały zgromadzone przedmioty i dokumenty z minionych lat. Była to też ciekawa lekcja historii.

W Łagiewnikach szczególnie w ten upalny dzień wszystkim smakowały pyszne lody. Następnie przez Draliny rowerzyści dojechali do Lisowic, gdzie czekał przygotowany już przez Panią Jadwigę posiłek, po którym udano się do biblioteki. Pani Jola wyświetliła prezentację o Lisowicach i miejscach, które warto tam zobaczyć. Tak więc dobrze poinformowani uczestnicy udali się do nowego pięknego ogrodu św. Jana Nepomucena. Proboszcz ks. Rafał Wyleżoł opowiedział o patronie parafii i wyjątkowym przesłaniu ogrodu: "Będziesz miłował. Nie hejtował!". Zamieszczone w różnych miejscach tabliczki z cytatami i sentencjami na temat dobrego i odpowiedzialnego używania mowy mają być dla zwiedzających bodźcem do zastanowienia się nad sensem i wartością wypowiadanych słów. Kolejnym punktem w Lisowicach była kapliczka, której historię przedstawiła Pani Jola Piosek. Opowiedziała też kilka anegdotek z dzieciństwa, związanych z uczęszczaniem do kapliczki, które wszystkich rozbawiły. Tak w dobrych humorach, mimo lejącego się z nieba żaru dojechano do Kośmider, dokładnie do agroturystyki państwa Bednarków. Tam w otoczeniu pięknych drzew i krzewów wszyscy mogli się już zrelaksować. Dzieciom najbardziej podobała się tyrolka i każdy kto chciał z niej korzystał. Był też czas na słodki podwieczorek. Następnie Pani Barbara Bednarek-Mazur przeprowadziła lekcję przyrodniczą o  pszczołach i innych owadach latających, występujących w naszym otoczeniu. Były to bardzo ciekawe informacje, których wszyscy wysłuchali z uwagą. Można było z bliska zobaczyć przygotowane przez Panią Basię pomoce: pszczołę, ćmę azjatycką, gniazdo szerszeni, spróbować pyłku pszczelego. Dużo frajdy i śmiechu sprawiła zabawa w zgadywankę: jakie to zwierzę. Za lekcję i możliwość zatrzymania się w tym pięknym miejscu wszyscy serdecznie podziękowali. Z tego punktu część osób udała się już do swoich domów, a pozostali pojechali do Pawonkowa i Gwoździan. Tak zakończono trzeci rajd Odjazdowy Bibliotekarz, był to naprawdę bardzo ekscytujący dzień, spędzony w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim osobom, które nas przyjęły i oprowadziły po interesujących miejscach naszej gminy. Dziękujemy również uczestnikom, szczególnie tym najmłodszym za wytrwałość. Brawa dla wszystkich!!!!!!!

Utworzony: Czwartek 5 września 2019 13:32:24 przez: Klaudia Kubica

Ilość wyświetleń: 560

NASZE POLECAJKI

Nie wiesz co przeczytać? 
Zdaj się na nas my się na tym znamy!
Katalog ON-LINE
Jadzia pętelka: idzie na piknik

Jadzia pętelka: idzie na piknik

Barbara Supeł

Wypożycz

Pucio i ćwiczenia z mówienia: czyli nowe słowa i zdania

Pucio i ćwiczenia z mówienia: czyli nowe słowa i zdania

Marta Galewska-Kustra

Wypożycz

Pucio mówi dobranoc

Pucio mówi dobranoc

Marta Galewska-Kustra

Wypożycz

Najsłabsze ogniwo

Najsłabsze ogniwo

Robert Małecki

Wypożycz

Najsłabsze ogniwo

Najsłabsze ogniwo

Robert Małecki

Wypożycz

Najsłabsze ogniwo

Najsłabsze ogniwo

Robert Małecki

Wypożycz

Narzeczone chopina

Narzeczone chopina

Magda Knedler

Wypożycz

Uwikłana

Uwikłana

Alicja Sinicka

Wypożycz

Kawiarnia pełna marzeń

Kawiarnia pełna marzeń

Agnieszka Lis

Wypożycz

KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Topolowa 2

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-16:00
Wtorek 14:00-19:30
Czwartek 15:30-19:00
Piątek 15:30-19:30
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 10:00-16:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 2

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 10:00-17:00
Środa 10:00-15:00
Czwartek 10:00-15:00
Piątek 10:00-15:00
Filia w Łagiewnikach Małych
ul. Mickiewicza 2

Telefon: 34 373 61 02

Poniedziałek 10:00-16:00
Wtorek 10:00-16:00
Środa 10:00-16:00

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.