Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

22 maja 20241 min.5

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Lisowicach

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek uczniowie z klasy trzeciej odwiedzili bibliotekę w Lisowicach, gdzie uczestniczyli w kreatywnych warsztatach literacko-plastycznych. Podczas zajęć wykonali mikrofon i  kamerę, stworzyli pytania, a następnie przeprowadzili wywiad z panią bibliotekarką. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieli się więcej o pracy w bibliotece, a także w jaki sposób należy przygotować się do przeprowadzenia wywiadu. Było to miłe spotkanie i wspaniałe doświadczenie dla młodzieży. 

Filia w Lisowicach

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Lisowicach

22 maja 20241 min.4

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki w Łagiewnikach Małych

15 maja obchodziliśmy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki. Celem tego święta jest upowszechnianie, promowanie polskiej kultury i sztuki. Na piątkowych zajęciach w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych świętowaliśmy ten dzień, aby uwrażliwić dzieci na piękno sztuki i obudzić w nich twórcze działania. Rozmawialiśmy o polskich muzykach i plastykach słuchając ich utworów i oglądając ich dzieła. Dzieci malowały nastrój utworu muzycznego "Walc wiosenny" Fryderyka Chopina oraz tworzyły wspólny obraz, bo przecież każde dziecko jest artystą.

Filia w Łagiewnikach Małych

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki w Łagiewnikach Małych

20 maja 20241 min.5

Warsztaty makramowe w Gwoździanach.

Makramowe kwietniki wyplecione z bawełnianych sznurków na drewnianych kółkach.
Brawo Gwoździany.

Filia w Gwoździanach

Warsztaty makramowe w Gwoździanach.

20 maja 20241 min.6

Na majowej łące - zajęcia literacko-plastyczne w Pawonkowie

Tematem czwartkowych zajęć literacko-plastycznych była majowa łąka i jej mieszkańcy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o ekosystemie łąki i dowiedziały się, jak bardzo kwiaty i owady są ważne dla naszego środowiska. Rozwiązywały zagadki, quizy i krzyżówki związane z roślinami i zwierzętami łąkowymi. Każdy miał również okazję stworzyć swoje własne zabawne opowiadanie o mieszkańcach łąki. A na koniec mali artyści wycięli ramki z tektury, a środek wypełnili żywymi kwiatkami, tworząc arcydzieła godne galerii sztuki!

GBP w Pawonkowie

Na majowej łące - zajęcia literacko-plastyczne w Pawonkowie

16 maja 20241 min.5

Makramowe warsztaty rodzinne pod nazwą "Kwietnik dla mamy" w Łagiewnikach Małych

15 mają odbyły się kolejne zajęcia z cyklu makramowych warsztatów rodzinnych pod nazwą "Kwietnik dla mamy". Tym razem mieliśmy okazję spotkać się w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych.
Wyplatanie makramy jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, uczy cierpliwości, relaksuje i przynosi mnóstwo satysfakcji, co dało się zauważyć podczas zajęć, kiedy każdy patrzył z zadowoleniem na efekty swojej pracy. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Pani Katarzyny Mańka.
Dziękujemy uczestnikom za udział, a Pani Kasi za świetne poprowadzenie warsztatów.

Filia w Łagiewnikach Małych

Makramowe warsztaty rodzinne pod nazwą 'Kwietnik dla mamy' w Łagiewnikach Małych

16 maja 20241 min.6

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gwoździanach

W piątek w bibliotece w Gwoździanach miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek (8 - 15 maja), którego głównymi uczestnikami byli uczniowie klasy III i przedszkolaki. Były życzenia, podziękowania i wspólna zabawa. W bibliotece na dzieci czekały różne atrakcje, zaczęliśmy od krzyżówki związanej z książkami i biblioteką.
Z największej książki w bibliotece goście rozpoznawali różne zwierzęta świata. Była też chwila na słodkości Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek - "Order przyjaciela Biblioteki" Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna i pełna radości. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, bo biblioteka to miejsce w którym się nikt nie nudzi.
Dziękujemy za miłe spotkanie.

Filia w Gwoździanach

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gwoździanach

16 maja 20241 min.7

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Łagiewnikach Małych

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wręczyły pani bibliotekarce upominki. Była to księga z ich rysunkami oraz magiczne pióro. Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom za taki miły gest. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom zasady panujące w bibliotece oraz opowiedziała o roli bibliotek w dzisiejszych czasach. Dzieci doskonale wiedziały, że dzisiejsza biblioteka to biblioteka na czasie, że nie jest to tylko wypożyczalnia książek, ale miejsce spotkań, wesołych zabaw, lekcji bibliotecznych i wielu innych ciekawych zajęć, nie tylko z książką. Wysłuchały opowiadania Ewy Zontek i Magdaleny Gruca pt. "Przygody Fenka - Biblioteka" oraz kolorowały zakładki. Na zakończenie otrzymały upominki z małym co nie co.
Także na piątkowych zajęciach tematem przewodnim była biblioteka. Dzieci wysłuchały książki Marianny Oklejak i Zofii Staneckiej pt "Basia i biblioteka". Odbijały dłonie podpisując się pod hasłem "Moja biblioteka. Moje miejsce". Nie zabrakło oczywiście pracy plastycznej. Dzieci wykonywały własne zakładki do książek. Każda była inna i wyjątkowa.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Łagiewnikach Małych

10 maja 20241 min.15

Zajęcia z fizjoterapeutką w Lisowicach

Ruch to zdrowie.

Filia Biblioteczna w Lisowicach serdecznie zaprasza na zajęcia z fizjoterapeutką.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 11:30.

Zajęcia poprowadzi Monika Świerc.

Zapisy w bibliotece lub pod nr tel.  34 3876968

Filia w Lisowicach

Zajęcia z fizjoterapeutką w Lisowicach

10 maja 20241 min.16

Przygoda z Molem Książkowym - zajęcia literacko-plastyczne w Pawonkowie

Wczorajsze zajęcia literacko-plastyczne inspirowane były książką dla dzieci Megan McDonald "Hania Humorek. Pożeracze Książek”. Najpierw poznaliśmy bohaterów książki, Hanię i jej brata Smrodka, członków szkolnej drużyny Moli Książkowych przygotowujących się do turnieju książkowego. A następnie Ola, Szymon, Roksana i Zuzia również wzięli udział w konkursie czytelniczym, który przypominał turniej książkowy opisany w książce. W części plastycznej zajęć wykorzystali swoją wyobraźnię i twórczość, aby stworzyć unikalnego mola książkowego.

GBP w Pawonkowie

Przygoda z Molem Książkowym - zajęcia literacko-plastyczne w Pawonkowie

10 maja 20241 min.20

Dzień Bibliotekarza i Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Kośmidrach

W środę 8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza, rozpoczął się także 21 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem ,,BIBLIOTEKA-MIEJSCE NA CZASIE ".
W tym dniu do biblioteki w Kośmidrach udały się dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola, złożyły życzenia oraz wręczyły upominek-książkę opatrzoną życzeniami. Razem z małymi gośćmi Pani Bogusia rozmawiała o bajce odtworzonej w teatrzyku Kamishibai ,,NOC W BIBLIOTECE" oraz co się tam dzieje gdy nie ma już czytelników a drzwi zamyka się na klucz?.
Każdy przedszkolak mógł pokolorować zakładkę, którą otrzymał oraz skosztować małe- co nie co.
W imieniu biblioteki dziękuję za pamięć i mile spędzony czas z najmłodszymi czytelnikami.

Filia w Kośmidrach

Dzień Bibliotekarza i Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Kośmidrach

6 maja 20241 min.1

Pasowanie przedszkolaków na czytelników biblioteki w Lisowicach

Przedszkolaki z Lisowic oficjalnie zostały przyjęte do grona czytelników Biblioteki w Lisowicach. Zanim jednak złożyły przyrzeczenie, musiały wykonać różne ciekawe zadania: przeczytać wiersz z obrazkami, rozwiązać krzyżówkę, pobiec w slalomie oraz poszukać zagubionych literek. Po wykonaniu zadań nastąpiła chwila złożenia przyrzeczenia i oficjalne pasowanie na czytelnika przez panią bibliotekarkę.
Na pamiątkę tego wydarzenia każdy z nich otrzymał dyplom oraz mały upominek.
Wszystkim dzieciom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!????????

Filia w Lisowicach

Pasowanie przedszkolaków na czytelników biblioteki w Lisowicach

6 maja 20241 min.1

Kilka słów o aloesie - Warsztaty w Lisowicach

W środę 24 kwietnia w bibliotece w Lisowicach odbyły się warsztaty z Panią Joanną Poloczek - przedstawicielką firmy Forever Aloe Vera.
Uczestnicy spotkania zdobyli wiele cennych informacji na temat aloesu i jego zastosowaniach. Oprócz teorii, każdy mógł spróbować i skorzystać ze specyfików zaprezentowanych przez Panią Joannę oraz samemu przekonać się o szerokim spektrum wykorzystania aloesu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie.

Filia w Lisowicach

Kilka słów o aloesie - Warsztaty w Lisowicach

30 kwietnia 20241 min.20

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Gwoździanach

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony przez UNESCO w 1995roku 
w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 
Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa. 
Z tej okazji w środę i czwartek Bibliotekę w Gwoździanach odwiedzili uczniowie klasy III i przedszkolaki.
Dzieci zapoznały się z historią piśmiennictwa, czym i na czym pisali nasi pradziadowie
A pomocne były w tym książki;
"Książka rękopiśmienna w kulturze polskiej", 
"Dziwne historie książki", 
" Wokół książki"
Dzieci miały możliwość pisania na tabliczkach glinianych, woskowych oraz klockach drewnianych  ptasim piórem, co nie było takie łatwe. 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny do pisania. 
Piosenką "Ziemia nasza Planeta" w wykonaniu uczniów klasy III i czerwonymi  różyczkami - co jest tradycja tego dnia, zakończyliśmy nasze spotkanie.

Filia w Gwoździanach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Gwoździanach

30 kwietnia 20241 min.24

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Łagiewnikach Małych

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i jak o nią dbać. Wysłuchały bajek "O misiu łasuchu", "Wielki bal" i "Figielek" oraz odgadywały bajkowe zagadki. Później odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka zakładała karty tym dzieciom, które jeszcze ich nie posiadały.
    Światowy Dzień Książki obchodziliśmy również na piątkowych zajęciach literacko-plastycznych. Dzieci wysłuchały wiersza Agaty Dziechciarczyk pt. "Książka", który zachęca do czytania ukazując wartość książki. Dowiedziały się wielu ciekawostek m.in. poznały historię książki, jej budowę, etapy jej powstawania. Dzieci wspólnie tworzyły własną książkę. Wymyślały jej treść i wykonywały ilustrację. Jeszcze tylko praca redakcyjna, druk i zapraszamy do wypożyczania???? Na zakończenie odbył się konkurs o tytuł "Mistrza w chodzeniu z książką na głowie". Zwycięzca został wyróżniony medalem ????

Filia w Łagiewnikach Małych

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Łagiewnikach Małych

29 kwietnia 20241 min.16

Spotkanie autorskie z Magdaleną Walą

25 kwietnia w bibliotece w Kośmidrach odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Walą. Autorka podzieliła się z czytelnikami historiami powstawania jej książek oraz inspiracjami, które czerpała z życia i otaczającego ją świata. Była to niepowtarzalna okazja do zgłębienia tajemnic procesu twórczego i wnikliwego spojrzenia w świat literatury.
Dziękujemy Magdalenie Wali za niezapomniane spotkanie autorskie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery

Filia w Kośmidrach

Spotkanie autorskie z Magdaleną Walą

26 kwietnia 20241 min.30

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia w naszej bibliotece w Kośmidrach jak i na całym świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem????.
Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi pokonać książka do momentu wydania, gdzie można ją kupić, a gdzie wypożyczyć.
Od przedszkolaków Pani bibliotekarka dowiedziała się, że przyszli na urodziny książeczek. Skoro urodziny był i tort oczywiście w kształcie książki, który wspólnymi siłami trzeba było udekorować opłatkowymi postaciami z bajek.
Po słodkiej przyjemności każdy otrzymał dyplom PRZYJACIELA  KSIAZKI zaś za  wcześniej przygotowane prace rysunkowe drobne upominki.
,,NIE TRZEBA WIELKICH MIEĆ BIBLIOTEK ,BY PRZYJACIELEM KSIĄŻKI ZOSTAĆ" ".

Filia w Kośmidrach

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.