Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

26 lutego 20241 min.33

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Gwoździanach

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku.
Na zajęciach literacko-plastycznych w bibliotece w Gwoździanach uczniowie klasy III wysłuchali historii powstania tego święta oraz zapoznali się ze słownikami języka polskiego, ortograficznymi, interpunkcyjnymi i poprawnej polszczyzny, które były im pomocne przy pisaniu dyktanda i rozwiązywaniu krzyżówek ortograficznych.
Natomiast 22.02. to Dzień Bezpiecznego Internetu.
Uczniowie obejrzeli filmik "Owce w sieci" i wysłuchali jakich zasad przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z Internetu.

Filia w Gwoździanach

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Gwoździanach

23 lutego 20241 min.65

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Z tej okazji na wczorajszych zajęciach przygotowaliśmy specjalna lekcję, w trakcie której uczestniczki zmierzyły się nie tylko z zagadkami i ćwiczeniami językowymi ale także na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Żaba” wykonały pracę plastyczną.

GBP w Pawonkowie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

22 lutego 20241 min.79

Dzień Kota w Łagiewnikach Małych

Na piątkowych zajęciach w bibliotece w Łagiewnikach Małych obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dzieci wysłuchały baśni Charlesa Perrault "Kot w butach" oraz wykonywały kocie maski. Były wesołe kocie zabawy, kocia gimnastyka, a wszystko przy kociej muzyce.
Pani bibliotekarka odwiedziła z tej okazji przedszkolaków. Dzieci stworzyły swoje kocie uszka i z zaciekawieniem wysłuchały książeczki pt. "Nieśmiały kotek". Podczas zabaw wcielały się w koty oraz polowały na ukryte myszki.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Kota w Łagiewnikach Małych

19 lutego 20241 min.39

Po prostu koci świat - zajęcia literacko-plastyczne

W sobotę obchodziliśmy Światowy Dzień Kota - ważne święto dla wszystkich miłośników mruczących czworonogów. Z tej okazji na zajęciach literacko-plastycznych dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat kocich zwyczajów. Nie zabrakło wspólnej lektury z kocimi bohaterami oraz kolorowej pracy plastycznej.

GBP w Pawonkowie

Po prostu koci świat - zajęcia literacko-plastyczne

19 lutego 20241 min.118

Wycieczka rodzinna do Gliwic

W trakcie tegorocznych ferii zimowych nasza biblioteka zorganizowała rodzinną wycieczkę do Gliwic.
Wpierw udaliśmy się do Teatru Miejskiego na spektakl pt. "MAMA MU", który jest kompilacją kilkunastu książek o tym samym tytule. Zachęca on zarówno dużych i małych, dorosłych i dzieci, aby żyli pełnią życia, radośnie okrywając świat i swoje możliwości. Każdy wyszedł z teatru z uśmiechem na twarzy!
Drugą część dnia spędziliśmy w "Funzeum", czyli muzeum światła i koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą.
Było zabawnie i kolorowo!

GBP w Pawonkowie

Wycieczka rodzinna do Gliwic

15 lutego 20241 min.34

Walentynki w Kośmidrach.

Walentynki w przedszkolu w Kośmidrach  były dla wszystkich dzieci prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni. Przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę ,w której to Pani bibliotekarka mogła opowiedzieć o tradycjach tego święta oraz przeczytać przyniesione bajki o przyjaźni. Na czarnych karteczkach MAGIC SCATCH za pomocą rysika dzieci wydrapywały serduszka, które ukazywały się w bajecznie tęczowych  kolorach.

Filia w Kośmidrach

Walentynki w Kośmidrach.

15 lutego 20241 min.34

Ferie zimowe w Pawonkowie

W drugim tygodniu ferii pojawił się u nas niezwykły czworonóg z Centrum Pracy z Psem „Songo”-Jocker wraz ze swoim trenerem. Dzięki prelekcji poznaliśmy pracę psów ratowników w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Solarnia.
Na kursie rysunku poczuliśmy się jak prawdziwi artyści i rozwinęliśmy swoje umiejętności plastyczne.
W tłusty czwartek zapach smażonych faworków i oponek serowych wypełnił całą naszą bibliotekę. Ależ było pysznie.
A popołudniu biblioteka zmieniła się w pracownię krawiecką, na której powstały milutki podusie-przytulanki.
Jak zawsze nie zabrakło też aktywnych gier i zabaw.
Dziękujemy Wam za wspaniale spędzony czas i zapraszamy na stałe zajęcia organizowane w naszej placówce.

GBP w Pawonkowie

Ferie zimowe w Pawonkowie

15 lutego 20241 min.43

Ferie zimowe w świetlicy w Łagiewnikach Wielkich

Zakończyły się ferie zimowe a wraz z nimi także warsztaty zorganizowane przez bibliotekę dla dzieci w świetlicy w Łagiewnikach Wielkich.
Wśród feryjnych zajęć mile wspominamy warsztaty tworzenia bransoletek i naszyjników z kolorowych sznurków, koralików, cekinów i błyskotek oraz warsztaty budowania z klocków Lego, na których dzieci budowały swoje wyścigówki i robozwierzaki.
Na zajęciach literacko-plastycznych powstały „śnieżne kule” czyli zimowe obrazki ze sztucznym śniegiem w środku.

GBP w Pawonkowie

Ferie zimowe w świetlicy w Łagiewnikach Wielkich

12 lutego 20241 min.54

Zajęcia LUTY 2024

 

Plan zajęć w bibliotece Luty 2024 Zapisy tel. 34 353 40 85 ZAPRASZAMY!

GBP w Pawonkowie

Zajęcia LUTY 2024

12 lutego 20241 min.34

Ferie zimowe w Gwoździanach

W poniedziałek w bibliotece w Gwoździanach odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii. Uczestnicy mogli wykazać się swoją inwencją twórczą w czym pomocna była p. Katarzyna. Powstały piękne bransoletki i naszyjniki.
Kolejne spotkanie literacko-plastyczne to dalsza przygoda z Muminkami. Przedszkolaki wysłuchały opowiadanie z książki "Nowe opowieści z Doliny Muminków". Były gry, zabawy, konkursy i prace plastyczne.
Dziękujemy dzieciom za udział i świetną zabawę

Filia w Gwoździanach

Ferie zimowe w Gwoździanach

12 lutego 20241 min.58

Ferie zimowe w Kośmidrach

Dobiegły końca ferie zimowe a wraz z nimi spotkania w naszej bibliotece w Kośmidrach. Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od warsztatów tworzenia biżuterii, drugi zaś od zajęć Lego. Podczas ferii odbywały się także spotkania literacko-plastyczne, podczas których czytaliśmy krótkie opowiadania nawiązujące do tematu zajęć. Uczestnicy wykonywali ilustracje i prace plastyczne inspirowane czytanymi książkami oraz porą roku - zimą.
Podczas spotkań nie zabrakło zgaduj-zgaduli, quizow oraz wykreślanek.
Szukając zimy do biblioteki przyszły też dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Po wysłuchaniu wiersza Wandy Chotomskiej pt. ,,Dziesięć Bałwanków" dzieciom nie zabrakło pomysłów na ich wykonanie.

Filia w Kośmidrach

Ferie zimowe w Kośmidrach

12 lutego 20241 min.28

Ferie zimowe w Łagiewnikach Małych

Podczas ferii w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki LEGO. Budowały i programowały własne maszyny. Najwięcej radości sprawił im etap testowania robotów.
Oprócz robotyki odbyły się również warsztaty szydełkowania, które cieszyły się zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Były to wciągające zajęcia, które dawały okazję do zrelaksowania się i rozwinięcia umiejętności manualnych.
Dzieci uczestniczyły również w zajęciach literacko-plastycznych. Podczas pierwszych zajęć biblioteka zamieniła się w fabrykę śniegu. Dzieci produkowały śnieg na różne sposoby. Lepiły bałwanki, testowały śnieżynki. Przy okazji tworzyły ciecz nienewtonowską. W drugim tygodniu ferii tematem zajęć były walentynki. Dzieci wysłuchały opowiadania "Franklin i walentynki" autorstwa P. Bourgeois i B. Clark, która uczy dzieci na czym polega przyjaźń. Pokazuje, że walentynki to nie tylko dzień dla zakochanych, ale może to być również okazja do okazywania uczuć ludziom wokół siebie i pokazania im, że są dla nas ważni. Dzieci wykonywały serduszka walentynkowe, a na koniec czekała na nich słodka niespodzianka z sercem od serca

Filia w Łagiewnikach Małych

Ferie zimowe w Łagiewnikach Małych

6 lutego 20241 min.91

Ferie zimowe w Gwoździanach

W pierwszym tygodniu ferii w bibliotece w Gwoździanach odbyły się warsztaty z "Robotyki LEGO", które były świetną zabawą i wyzwaniem dla uczestników.
Natomiast na zajęciach literacko-plastycznych dzieci wysłuchały opowiadania z książki" Zima Muminków " oraz wykonały tematyczne prace.
Dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę.

Filia w Gwoździanach

Ferie zimowe w Gwoździanach

5 lutego 20241 min.51

Ferie zimowe w Pawonkowie

Pierwszy tydzień szalonych ferii za nami.
We wtorek wystąpili dla nas aktorzy Teatru Maska w spektaklu – „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie” – poruszającej opowieści o sile przyjaźni.
Podczas środowych zajęć z Robotki Lego dzieci były w klockowym żywiole.
W piątek odbyliśmy fascynującą podróż w kinie sferycznym. Leżąc na plecach przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas seansów filmowych.
Dzieci mogły również skorzystać z zajęć literacko-plastycznych, podczas których uczestniczyły w głośnym czytaniu, zabawach oraz wykonywały prace plastyczne.

GBP w Pawonkowie

Ferie zimowe w Pawonkowie

31 stycznia 20241 min.65

Escape room w bibliotece w Łagiewnikach Małych

Na piątkowych zajęciach 19 stycznia w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci grały w zespołowa grę Escape room. Poznawały bibliotekę poprzez zabawę. Rozwiązywały zagadki, które wymagały logicznego myślenia oraz współpracy. Szukały wskazówek do rozkodowania zaszyfrowanego tekstu oraz miały zdobyć szyfr do kłódki, która otwierała walizkę z niespodzianką. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, które wcale nie były łatwe, każdy miał czas na chwilę relaksu.

Filia w Łagiewnikach Małych

Escape room w bibliotece w Łagiewnikach Małych

31 stycznia 20241 min.45

Warsztaty szycia w bibliotece w Pawonkowie

Szyciowy styczeń za nami. Dziewczyny uszyły 7 dwustronnych kominokapturów. Zobaczcie jakie piękne kolorowe otulacze zimowe.

GBP w Pawonkowie

Warsztaty szycia w bibliotece w Pawonkowie
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.