Uprzejmie informujemy, że w związku z wymianą sieci telefonicznej zmieniły się numery telefonów do urzędu. Aktualne numery znajdują się w zakładce kontakt.
Wyświetl kontaktyOdkrywaj nowe światy poprzez książki
1 października 2024 ● 1 min. ● 28
W piątek na zajęciach literacko-plastycznych w bibliotece w Łagiewnikach Małych przywitała nas gromadka jeży. Były one wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju - gatunki niespotykane. Miały brzuszki, pyszczki z masy solnej, a igiełki imitowane przez różnego rodzaju gałązki czy kwiaty. W związku z niedawno obchodzonym Dniem Jabłka, nie mogło oczywiście zabraknąć jabłkowego akcentu. Były jabłuszkowe smakołyki i zabawa w "ugryź jabłko". Okazało się, że to wcale nie takie proste zadanie jeśli nie możemy użyć rąk, a jabłko wisi na sznurku. Dzieci wysłuchały opowiadania Bruna Ferrero "Najpiękniejszy ze wszystkich darów", w którym autor za pomocą skromnego daru dla króla w postaci jabłka przekazuje, że najpiękniejszym darem jest każdy rozpoczynający się dzień.
1 października 2024 ● 1 min. ● 25
W piątek, 27 września, w bibliotece w Gwoździanach, z okazji Dnia Głośnego Czytania , uczestnicy zajęć literacko-plastycznych mieli przyjemność wysłuchać opowiadania o dzielnym małym jeżyku zatytułowanego "Wielka przygoda Jeżyka".
Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku, która inspiruje małych artystów do tworzenia kreatywnych i kolorowych prac. Dzieci wykonały interesujące kompozycje jesienne z plasteliny, szyszek, żołędzi oraz liści.
Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do twórczego działania zgodnie z ich możliwościami.
Dziękujemy za udział w naszych zajęciach!
1 października 2024 ● 1 min. ● 28
W miniony piątek, p. bibliotekarka Jadwiga odwiedziła Przedszkole w Gwoździanach z okazji Dnia Przedszkolaka oraz Dnia Głośnego Czytania.
Dzieci z ciekawością słuchały opowiadania „Kapitan Kiwi Pogromca Straszków” , naśladując różne odgłosy. Był czas na wspólną zabawę i oglądanie nowych bajek.
Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki batonik i pamiątkowe zakładki do książek.
Dziękujemy za wspólną zabawę i miło spędzony czas!
1 października 2024 ● 1 min. ● 50
Plan zajęć PAŹDZIERNIK 2024
Zapisy tel. 34 353 40 85 ZAPRASZAMY!
PAWONKÓW:
KLUB MIŁOŚNIKÓW GIER BEZ PRĄDU - wtorki, godz. 15:30
WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA* - wtorki, godz. 16:00
FITNESS* - wtorki, godz. 18:00
ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI* - środy grupa młodsza “Talencik” - godz. 17:00
grupa starsza “Talent” - godz. 17:45
WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE - czwartki, godz. 15:30
PILATES* - czwartki, godz. 18.00
JUDO* - piątki, godz. 16.15
SPOTKANIA MIŁOŚNIKÓW MANGI - 18 października, godz. 16:30
WARSZTATY SZYCIA 14 października, godz. 16.00 - 19.00 - szyjemy czapki, opaski-zajęcia dla młodzieży (darmowe) 18 października, godz. 17.00 - 20.00 - przeróbki krawieckie, zajęcia dla dorosłych*
NOC BIBLIOTEK 11 października 2024 17:00 - 23:00 Biblioteka w Lisowicach
LISOWICE:
PILATES* - poniedziałki, godz. 19:30
WARSZTATY RĘKODZIELNICZE-haft krzyżykowy* - środa(02.10) i kolejne wtorki od 9 października, godz.16:00
FITNESS* - środy, godz. 19:15
ZAJĘCIA Z FIZJOTERAPEUTKĄ* - czwartki, godz.10:00
ZAJĘCIA TEATRALNO-TANECZNE DLA DZIECI* - czwartki, godz.15:00
KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO* - czwartki, godz.19:30
KODOWANIE Z ROBOTAMI - 11, 18 i 25 października, godz.16:00
KLUB MŁODZIEŻOWY - piątki, godz.18:00
WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE - soboty, godz. 10:00
ŁAGIEWNIKI MAŁE: WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE - piątki, godz. 17:00
GWOŹDZIANY: WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE - 11, 18 i 25 października, godz. 16:00
„Kryminał wcale nie taki straszny" spotkanie autorskie z kamilem sobikiem pisarzem, który łączy mrok z komedią 21 października 2024 godz. 16:00 Biblioteka w Pawonkowie
1 października 2024 ● 1 min. ● 25
27 września 2024 ● 1 min. ● 50
25 września 2024 ● 1 min. ● 68
Skoro wrzesień, to już jesień, no i jabłek pełna kieszeń!
Takim tematem były ostatnie zajęcia literacko-plastyczne w Pawonkowie. Dzieci miały okazję nie tylko kosztować pysznych jabłek, ale także stworząć z nich wyjątkowe zwierzaki oraz inne fantazyjne stworki. Na koniec, krążki jabłek zostały owinięte w ciasto i wspólnie upiekliśmy je w formie pysznych przysmaków
25 września 2024 ● 1 min. ● 59
???? Podczas piątkowych zajęć literacko-plastycznych w bibliotece w Łagiewnikach Małych zawitały... kukurydziane ludziki! ???? Każdy z nich był wyjątkowy i niepowtarzalny, a to za sprawą niezastąpionej kreatywności dzieci ????????????. Oprócz tworzenia kukurydzianych stworków, dzieci wysłuchały opowiadania Johna Jory "Niesforne ziarenko" ????✨.
Nie zabrakło również kukurydzianych przysmaków ????, oczywiście z popcornem w roli głównej! ????
24 września 2024 ● 1 min. ● 59
24 września 2024 ● 1 min. ● 44
W piątek w Bibliotece w Gwoździanach odbyły się kolejne zajęcia literacko-plastyczne. Dzieci wysłuchały wierszy o końcu lata , m.in. z książek M. Kownackiej „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” oraz „Maurycy i Mika podróżują przez pory roku” O. Dąbrowskiej.
Podczas zajęć dzieci stworzyły prace z kolorowych sznurków , ozdabiając je farbami i markerami .
Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Przedszkolaka (20.09), przybyłe na zajęcia przedszkolaki zostały obdarowane kolorowymi balonami i słodkimi przekąskami .
Dziękujemy za wspólną zabawę!
17 września 2024 ● 1 min. ● 46
14 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Święto to ma na celu promowanie akcji edukacyjnych oraz uświadamianie społeczeństwa jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Z tej okazji w bibliotece w Łagiewnikach Małych gościliśmy strażaków z OSP Łagiewniki Małe, którzy przeprowadzili dla dzieci zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybliżyli oni dzieciom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci odgrywając tematyczne scenki ćwiczyły z użyciem fantoma udzielanie pierwszej pomocy. Po ćwiczeniach praktycznych wykonywały swoje podręczne apteczki.
Serdeczne podziękowania dla Strażaków z OSP Łagiewniki Małe za poświęcony dzieciom czas i przeprowadzenie zajęć oraz kształcenie w nas właściwych postaw i potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
16 września 2024 ● 1 min. ● 47
12 września 2024 ● 1 min. ● 50
W poniedziałek, 9 września, odbyła się XIII edycja Narodowego Czytania w bibliotece w Pawonkowie. Podczas spotkania sięgnęliśmy po jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury – dramat Juliusza Słowackiego "Kordian". Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili seniorzy z Klubu Seniora+ w Pawonkowie, którzy aktywnie włączyli się w odczytywanie utworu. Serdecznie dziękujemy im za niezastąpioną obecność.
Dzień wcześniej fragmenty dramatu "Kordian" zostały również zaprezentowane podczas tegorocznych Dożynek w Lisowicach, co dodało wydarzeniu wyjątkowego, literackiego charakteru.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wspólnie spędzone chwile, poświęcone na refleksję nad polskim dziedzictwem literackim.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne organizowane przez naszą bibliotekę!
11 września 2024 ● 1 min. ● 52
Nadszedł wrzesień i nasza wakacyjna podróż dobiegła już końca. Wsiadając do magicznego pociągu pełnego baśni, bajek i legend , wróciliśmy do biblioteki w Łagiewnikach Małych.
Dzieci otrzymały bilety, które będą kasować po każdym wypożyczeniu książki z wybranej kategorii. Na każdego, kto ukończy całą trasę pociągu, czeka niespodzianka !
Podczas zajęć wysłuchaliśmy opowiadania Clemence Masteau i Caroline Modeste pt. „Wizyta w bibliotece" oraz rozmawialiśmy o ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie ????????. Dzieci dowiedziały się, kto był inicjatorem tej akcji, oraz co ma na celu. W ramach pracy plastycznej dzieci wykonały pociągi z sowimi konduktorami .
Zapraszamy! Miejsca w pociągu jeszcze wolne – bilety czekają .
11 września 2024 ● 1 min. ● 44
11 września 2024 ● 1 min. ● 45
Niech Cię pochłonie dobra książka
Telefon: 34 353 40 85
Poniedziałek-PiątekTelefon: 34 373 61 07
Poniedziałek nieczynneTelefon: 34 373 61 01
Poniedziałek 12:00-18:00Telefon: 34 387 69 68
Poniedziałek 10:00-16:00Telefon: 34 373 61 02
Wtorek 11:00-16:00