Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

24 lipca 20241 min.2

Warsztaty kodowania i programowania robotów w Pawonkowie

Wczoraj w naszej bibliotece odbyły się super zajęcia z kodowania! Dzieci miały okazję bawić się i uczyć z robotami Genibot, Photon i Ozobot. Na stolikach, planszach i matach do kodowania tworzyły swoje pierwsze programy, a uśmiechy i radość były wszędzie! Dziękujemy wszystkim małym programistom za świetną zabawę!

GBP w Pawonkowie

Warsztaty kodowania i programowania robotów w Pawonkowie

22 lipca 20241 min.5

Morskie malunki i LEGO konstrukcje w Pawonkowie

W minionym tygodniu biblioteka w Pawonkowie zamieniła się w prawdziwą pracownię sztuki z nutą morskiej bryzy, gdzie nasi mali artyści pracowali nad pięknym, morskim arcydziełem.
A w piątkowe przedpołudnie dzieci przeobraziły się w małych inżynierów! Z klocków LEGO powstały niesamowite pojazdy, które później dumnie wyruszyły na swoje pierwsze testy. To był prawdziwy wyścig radości!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały czas i już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych przygód!

GBP w Pawonkowie

Morskie malunki i LEGO konstrukcje w Pawonkowie

22 lipca 20241 min.4

Zajęcia literacko-plastyczne w Łagiewnikach Małych

18 lipca w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych odbyły się zajęcia literacko-plastyczne rozpoczynające cykl zajęć pt. "Podróż dookoła świata". Zaczęliśmy od zwiedzania naszych polskich gór, a było co zwiedzać, ponieważ mamy wiele pięknych i ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Po przeczytaniu górskiej legendy pt. "Śpiący rycerze w Tatrach" wyruszyliśmy w Himalaje. Po zdobyciu Mount Everest dzieci stworzyły makietę himalajskich szczytów.

Filia w Łagiewnikach Małych

Zajęcia literacko-plastyczne w Łagiewnikach Małych

22 lipca 20241 min.5

Zajęcia literacko-plastyczne w Gwoździanach

Podczas kolejnych wakacyjnych zajęć literacko-plastycznych w bibliotece w Gwoździanach, uczestnicy udoskonalili swój statek do podróży z Panem Kleksem. 
Wykonali ster oraz trzy maszty i wyruszyli z Bajdocji ( pięknej krainy bajek) w pełną niespodzianek podróż, przemierzając lądy i oceany w poszukiwaniu atramentu????. 
Z drewnianych klocków zrobili  "eco" statki i kutry, łowiąc "złotą rybkę".
Dziękujemy za miłe spotkanie i zabawę.

Filia w Gwoździanach

Zajęcia literacko-plastyczne w Gwoździanach

18 lipca 20241 min.5

Warsztaty Akademii Małego Inżyniera z robotyki Lego w Kośmidrach

17 Lipca w fili bibliotecznej w Kośmidrach odbyły się warsztaty Akademii Małego Inżyniera z ,,ROBOTYKI LEGO".
Uczestnicy przy pomocy tabletów programowali swoje maszyny, testowali ich zadania i ulepszali według własnej wyobraźni.
Podczas zajęć mali konstruktorzy wykazali się kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole.

Filia w Kośmidrach

Warsztaty Akademii Małego Inżyniera z robotyki Lego w Kośmidrach

17 lipca 20241 min.4

II spotkanie Letniej Szkoły Szycia w Pawonkowie

II spotkanie Letniej Szkoły Szycia w Pawonkowie dobiegło końca. Do grupy dołączyły 3 nowe uczestniczki, które wybrały dla siebie projekty i rozpoczęły pracę nad nimi. Witamy:
Kasię, Kamilę i Klaudię .
Panie wycięły ubrania z materiału, wiedzą już co to jest nitka prosta, zapas na szwy i podwinięcie. Wiedzą o sztywniku krawieckim i wkładzie odzieżowym, które używamy do wykończenia dekoltu, pod zamek, pasek czy kieszenie w szwie.
Musicie wiedzieć, że poza lekcją szycia toczy się życie na zamkniętej grupie WhatsApp gdzie panie wymieniają się informacjami i odrabiają zadanie domowe. 
Już za miesiąc szycie finałowe, pochwalimy się pracami uczestniczek

GBP w Pawonkowie

II spotkanie Letniej Szkoły Szycia w Pawonkowie

17 lipca 20241 min.4

Zajęcia z robotyki LEGO w Łagiewnikach Małych

16 lipca w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych odbyły się zajęcia z robotyki LEGO, na których dzieci budowały i programowały roboty. Powstały m.in wyścigówki, wiatraki, robozwierzaki. Dzieci przy użyciu tabletów programowały swoje maszyny, aby wykonywały określone zadania, testowały ich działanie, a nawet ulepszały według własnych pomysłów. Podczas zajęć konstruktorzy wykazali się kreatywnością, wyobraźnią, umiejętnością pracy w zespole. Warsztaty z robotyki były świetną zabawą dającą wiele satysfakcji.

Filia w Łagiewnikach Małych

Zajęcia z robotyki LEGO w Łagiewnikach Małych

17 lipca 20241 min.4

Zajęcia literacko-plastyczne w Kośmidrach

W miniony poniedziałek podczas zajęć literacko-plastycznych w bibliotece w Kośmidrach uczestnicy przenieśli się do świata kowbojów i Indian.
WYPRAWA NA DZIKI ZACHÓD pozwoliła poznać dzieciom zwyczaje i obrzędy innej kultury. Były tajemnicze opowieści, legendy i mity, a wszystko to przy etnicznej muzyce, która wprowadziła uczestników w prawdziwie indiański nastrój.
W kowbojskich kapeluszach zasiedliśmy przed indiańskim tipi i wyobrażaliśmy sobie, jak galopujemy na naszych mustangach po pagórkach i stepach wypatrując bizonów.
Nie zabrakło chętnych do płukania złota. Próby, którymi zostali poddani mali uczestniczy, wykazały ich odwagę oraz przyjaźń.
Ten Dziki Zachód wcale nie był dziki. Był przyjazny z ogromną dawką pozytywnych emocji i oczywiście z książką w tle bo towarzyszył nam Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie

Filia w Kośmidrach

Zajęcia literacko-plastyczne w Kośmidrach

16 lipca 20241 min.4

Warsztaty Akademii Małego Inżyniera z "Robotyki LEGO" w Gwoździanach

W poniedziałek w bibliotece w Gwoździanach odbyły się warsztaty Akademii Małego Inżyniera z "Robotyki LEGO".
Uczestnicy zbudowali i zaprogramowali przeróżne ????????????️????pojazdy i urządzenia, które następnie testowali, co sprawiło im wiele radości. 
Dziękujemy za miła atmosferę i zabawę.

Filia w Gwoździanach

Warsztaty Akademii Małego Inżyniera z 'Robotyki LEGO' w Gwoździanach

15 lipca 20241 min.9

Warsztaty szycia sówek dla młodzieży

Co to były za emocje ?!
8 dziewczynek i 1 rodzynek zasiedli w Bibliotece w Pawonkowie aby szlifować warsztat krawiecki. W letniej szkole szycia dla dzieci uczyli się szyć sowy z Kasia Grabińska
Zapraszamy na fotorelację.

GBP w Pawonkowie

Warsztaty szycia sówek dla młodzieży

15 lipca 20241 min.5

Wakacyjne zajęcia literacko-plastyczne w Gwoździanach

Lato sprzyja dobrej energii, zabawie oraz odkrywaniu wielu ciekawostek. 
W środę w bibliotece w Gwoździanach rozpoczęła się wakacyjna przygoda z Panem Kleksem, na podstawie książki Jana Brzechwy "Podróże Pana Kleksa".
Zajęcia były nie tylko edukacyjne i kreatywne, ale wniosły wiele radości i zabawy.
Dzieci malowały statek, którym wyruszyły w podróż, z której przywieźli pamiątkowe obrazki w ramkach wykonane własnoręcznie. 
Dziękujemy za miłą zabawę.

Filia w Gwoździanach

Wakacyjne zajęcia literacko-plastyczne w Gwoździanach

11 lipca 20241 min.12

Wakacyjne Warsztaty Kulinarne w Bibliotece w Pawonkowie

Wczoraj nasza biblioteka zamieniła się w małą kulinarną fabrykę radości! Przy dźwiękach śmiechu i zapachu przepysznych jagodzianek, nasze wakacyjne zajęcia kulinarne przyciągnęły tłumy małych kucharzy. Cała biblioteka pachniała tak wspaniale…

Zaczęliśmy od jagodzianek – dzieciaki w mig zabrały się za robienie ciasta, a dżem jagodowy lądował nie tylko w bułkach, ale i na nosach oraz ubraniach.

Kiedy nasze jagodzianki wylądowały w piekarniku, zabraliśmy się za robienie kokosanek. Mimo że wyglądały jak miniaturowe rzeźby nowoczesne, wszyscy byli zgodni – smakowały wyśmienicie!

Na zakończenie warsztatów dzieci przygotowały wspólny, kolorowy plakat. Wykonane z wielką starannością dzieło będzie teraz dumą naszej biblioteki, pełne śladów twórczej pracy i radości.

Dziękujemy wszystkim małym kucharzom za wspaniały dzień pełen śmiechu, zabawy i pyszności. Już nie możemy się doczekać kolejnych kulinarnych przygód! 

 

GBP w Pawonkowie

Wakacyjne Warsztaty Kulinarne w Bibliotece w Pawonkowie

10 lipca 20241 min.10

Wycieczka Rodzinna do Żarek

W miniony piątek zorganizowaliśmy rodzinną wycieczkę, której celem były malownicze okolice Żarek. Nasza podróż rozpoczęła się od wizyty w Starym Młynie, gdzie mieliśmy okazję poznać bogatą historię tego miejsca i odkryć wiele ciekawostek, które zachwyciły zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Kolejnym przystankiem było Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. To niezwykłe miejsce, pozwoliło nam na chwilę refleksji i odpoczynku w ciszy i spokoju.
Następnie zwiedziliśmy Jaskinię Głęboką. Podziwialiśmy fascynujące formacje skalne i odkrywaliśmy tajemnice ukryte w jej wnętrzu.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na Górę Zborów – prawdziwy raj dla miłośników wspinaczki i malowniczych widoków. Spacer po szlakach i podziwianie panoramy Jury Krakowsko-Częstochowskiej dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy!

GBP w Pawonkowie

Wycieczka Rodzinna do Żarek

9 lipca 20241 min.16

Zajęcia literacko-plastyczne w Kośmidrach

W poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Kośmidrach odbyły się kolejne zajęcia literacko plastyczne.
Bajka przekazywana z pokolenia na pokolenie staje się pierwszym utworem wypełniającym przestrzeń literacką w życiu dziecka.
Tym razem nasze PODRÓŻE PO LITERATURZE zaprowadziły nas bardzo daleko...
Dotarliśmy do Bajkowej Krainy, gdzie czekały na nas bajki, te znane, mniej znane ale lubiane.
Wykonaliśmy prace plastyczne - gipsowe ramki z bajkowymi postaciami do pomalowania i wklejenia swojej ulubionej.
Radość i śmiech uczestników świadczył o wspaniałej zabawie... a ,,kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J. Korczak).

Filia w Kośmidrach

Zajęcia literacko-plastyczne w Kośmidrach

5 lipca 20241 min.24

Kodowanie w Lisowicach

Za nami kolejne spotkania z robotami: Photonem, Genibotem oraz Ozobotem.
Kolejni uczestnicy zajęć przekonali się, że programowanie robotów to przyjemna nauka poprzez zabawę, dostarczająca wiele radości i pobudzająca wyobraźnię.
Warsztaty z robotami skradły serca dzieci, a podczas zajęć widać było ich ogromne zaangażowanie i zainteresowanie światem technologii.

Filia w Lisowicach

Kodowanie w Lisowicach

5 lipca 20241 min.22

Wakacyjne zajęcia literacko-plastyczne w Lisowicach

W bibliotece w Lisowicach dzieci przywitały lato i wakacje.
Podczas zajęć plastycznych wykonały piękne makiety błękitnego morza i kwiecistych łąk.
Natomiast w strefie młodego czytelnika zaaranżowały wakacyjny plażowy kącik czytelniczy.

Filia w Lisowicach

Wakacyjne zajęcia literacko-plastyczne w Lisowicach
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 387 69 68

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.