Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

27 marca 20241 min.16

Wielkanoc w literaturze w Kośmidrach

W poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Kośmidrach, odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej. Pani bibliotekarka zorganizowała zajęcia literacko – plastyczne, które dotyczyły WIELKANOCY W LITERATURZE. Utwory związane z Wielkanocą od dawna mają swoje miejsce w polskiej poezji. Poeci wielokrotnie zajmowali się tematyką Męki Pańskiej, Wielkiego Tygodnia, Zmartwychwstania i wielkanocnych obrzędów. Do tych poetów należy zaliczyć Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Marię Konopnicką, ponieważ to właśnie ich wiersze, takie jak: „Dzieci na Wielkanoc”, „Wielkanoc” oraz „Jak to będzie”, czytaliśmy podczas naszego poniedziałkowego spotkania. Po części literackiej przyszedł czas na świąteczne dekoracje. Powstały kolorowe zające jako ozdoba do zawieszenia na drzwi.

Filia w Kośmidrach

Wielkanoc w literaturze w Kośmidrach

22 marca 20241 min.4

POETYCKIE POWITANIE WIOSNY W KOŚMIDRACH

Światowy Dzień Poezji oraz Pierwszy Dzień Wiosny biblioteka  w Kośmidrach obchodziła z dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola.
Przedszkolaki na POETYCKIE POWITANIE WIOSNY przygotowały wiersze oraz przyniosły do biblioteki Marzannę, poznały związane z nią zwyczaje i wskazywały pierwsze oznaki wiosny. Na zakończenie wykonały prace plastyczne
,,WIOSENNY
TALERZYK ".

Filia w Kośmidrach

POETYCKIE POWITANIE WIOSNY W KOŚMIDRACH

26 lutego 20241 min.27

Dzień Dinozaura w Kośmidrach

W piątek biblioteka w Kośmidrach obchodziła Dzień Dinozaura.
Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestały fascynować dzieci z naszego przedszkola. Święto tych prehistorycznych stworzeń spędzaliśmy na kilka sposobów: czytając przygody dinozaura Dinusia i przechodząc po śladach dinozaura. Dzieci bawiły się w paleontologa, odkrywając szkielet ukryty w piasku oraz wykonały prace plastyczne, których bohaterami były dinozaury. Nie zabrakło też fotobudki, która zamieniła każdego przedszkolaka w triceratopsa. I tak Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Filia w Kośmidrach

Dzień Dinozaura w Kośmidrach

15 lutego 20241 min.25

Walentynki w Kośmidrach.

Walentynki w przedszkolu w Kośmidrach  były dla wszystkich dzieci prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni. Przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę ,w której to Pani bibliotekarka mogła opowiedzieć o tradycjach tego święta oraz przeczytać przyniesione bajki o przyjaźni. Na czarnych karteczkach MAGIC SCATCH za pomocą rysika dzieci wydrapywały serduszka, które ukazywały się w bajecznie tęczowych  kolorach.

Filia w Kośmidrach

Walentynki w Kośmidrach.

12 lutego 20241 min.46

Ferie zimowe w Kośmidrach

Dobiegły końca ferie zimowe a wraz z nimi spotkania w naszej bibliotece w Kośmidrach. Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od warsztatów tworzenia biżuterii, drugi zaś od zajęć Lego. Podczas ferii odbywały się także spotkania literacko-plastyczne, podczas których czytaliśmy krótkie opowiadania nawiązujące do tematu zajęć. Uczestnicy wykonywali ilustracje i prace plastyczne inspirowane czytanymi książkami oraz porą roku - zimą.
Podczas spotkań nie zabrakło zgaduj-zgaduli, quizow oraz wykreślanek.
Szukając zimy do biblioteki przyszły też dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Po wysłuchaniu wiersza Wandy Chotomskiej pt. ,,Dziesięć Bałwanków" dzieciom nie zabrakło pomysłów na ich wykonanie.

Filia w Kośmidrach

Ferie zimowe w Kośmidrach

23 stycznia 20241 min.52

Dzień Babci i Dziadka w bibliotece w Kośmidrach

Podczas piątkowych zajęć literacko-plastycznych w bibliotece w Kośmidrach zajęliśmy się tworzeniem upominków dla naszych najwspanialszych Dziadków. Jak wiadomo najpiękniejszy prezent to ten, wykonany od serca i najlepiej własnoręcznie. Uczestnicy zapakowali i oświetlili gipsowe kościółki i domki oraz wykonali laurki z aromatycznymi herbatkami.

Filia w Kośmidrach

Dzień Babci i Dziadka w bibliotece w Kośmidrach

20 grudnia 20231 min.129

Przedświąteczne zajęcia w Kośmidrach.

W bibliotece w Kośmidrach odbyły się przedświąteczne zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie szkoły podstawowej przyozdobili szopki betlejemskie wykonane ze sklejki.

Filia w Kośmidrach

Przedświąteczne zajęcia w Kośmidrach.

1 grudnia 20231 min.42

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Kośmidrach

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece w Kośmidrach na przedszkolaków czekało wiele misiowych atrakcji. Dzieci zapoznały się z książeczkami, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki, wysłuchały bajki o Misiach oraz zostały nagrodzone za wcześniej przygotowane prace konkursowe pt.: ,,MÓJ BAJKOWY MIŚ".
Na koniec przyszedł czas na ,,małe co nie co"- słodki misiowy poczęstunek.

Filia w Kośmidrach

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Kośmidrach

14 listopada 20231 min.110

Dzień Postaci z Bajek - Kośmidry

Na zaproszenie przedszkolaków tegoroczny Dzień Postaci z Bajek biblioteka w Kośmidrach obchodziła w przedszkolu. Dzieci ubrane przez rodziców w przepiękne stroje słuchały baśni o ,,Czerwonym Kapturku "czytanej przez Panią z biblioteki, kolorowały znane postacie z kreskówek oraz obejrzały bajkę na ekranie. Po słodkim poczęstunku bawiły się w rytm bajkowych piosenek. Każdy przedszkolak wyglądał wyjątkowo i bawił się wyśmienicie. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplomik.

Filia w Kośmidrach

Dzień Postaci z Bajek - Kośmidry

2 października 20231 min.156

Jesień w lesie - zajęcia w Kośmidrach

,,Jesień w lesie "to temat poniedziałkowego głośnego czytania dla przedszkolaków, które odwiedziły bibliotekę w Kośmidrach.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. ,,WITAJ WIEWIÓRKO "oraz napełniły wcześniej przygotowane koszyczki darami jesieni.

Filia w Kośmidrach

Jesień w lesie - zajęcia w Kośmidrach

1 września 20231 min.83

Kośmidry - zakończenie wakacyjnych zajęć

Dobiegły końca wakacyjne spotkania zorganizowane przez bibliotekę w Kośmidrach.
Morze zamknięte w słoiku stało się tematem ostatnich zajęć. Dzieci wykorzystując piasek, kamienie oraz muszle wykonały prace przedstawiające morskie krajobrazy.
Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w zajęciach wakacyjnych, a także rodzicom, którzy umożliwili pociechom dotarcie do biblioteki.

Filia w Kośmidrach

Kośmidry - zakończenie wakacyjnych zajęć

24 sierpnia 20231 min.95

Wakacyjne zajęcia w Kośmidrach

Jaka była mała Ichna zanim stała się noblistką Wisławą Szymborską? Czy ktoś przewidział jej literacką przyszłość? Skąd brała pomysły na wiersze?
Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnego już spotkania w bibliotece w Kośmidrach. Podczas zajęć literacko-plastycznych poznano książkę pt.: ,,Szalik : o Wisławie Szymborskiej dla dzieci" autorstwa Michała Rusinka. W grupach z pociętych kawałków - puzzli  układano portrety poetki, a następnie naklejono je na papier. Dzieci wykonały też kolorowy i wzorzysty, papierowy szalik . Naśladując bohaterkę spotkania, która uwielbiała fast foody, uczestnicy zostali poczęstowani hot dogami.

Filia w Kośmidrach

Wakacyjne zajęcia w Kośmidrach

10 sierpnia 20231 min.103

Wakacyjne zajęcia w Kośmidrach

Biblioteka w Kośmidrach sierpniowe zajęcia literacko-plastyczne przeznaczyła na bajki i wiersze tegorocznego Patrona Roku - Aleksandra Fredrę. Uczestnicy wysłuchali Fredrowskich śmiesznych bajek ,,Paweł i Gaweł", ,,Małpa w kąpieli", ,,Dwa koguty" oraz ,,Sowa ".
Po zapoznaniu się z treścią przystąpili do pomalowania portretu Fredry i wykonania prac plastycznych.

Filia w Kośmidrach

Wakacyjne zajęcia w Kośmidrach

2 sierpnia 20231 min.113

Kośmidry - wakacyjne zajęcia

W bibliotece w Kośmidrach, na zajęciach literacko plastycznych, dzieci wysłuchały wzruszającej opowieści Wojciecha Widlaka „TAJEMNICA ZIELONEJ BUTELKI”. Opowiada ona o dziewczynce i chłopcu, którzy znaleźli na plaży tajemnicze prezenty . O tym co z tego wynikło przedstawiają prace namalowane przez dzieci.

Filia w Kośmidrach

Kośmidry - wakacyjne zajęcia

22 czerwca 20231 min.100

Dzień Ojca w Kośmidrach

W przeddzień DNIA OJCA uczniowie szkoły podstawowej w Kośmidrach spotkali się na zajęciach literacko-plastycznych w bibliotece. Wspólnie wykonali oryginalne krawaty dla taty na specjalne okazje.

Filia w Kośmidrach

Dzień Ojca w Kośmidrach

21 czerwca 20231 min.104

Dzień Ojca w Kośmidrach

W środę, Pani Bogusia z biblioteki w Kośmidrach odwiedziła przedszkolaków. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca dzieci wysłuchały wierszyki o tatusiach ,a następnie wykonały dla nich super prezenty.

Filia w Kośmidrach

Dzień Ojca w Kośmidrach
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.