Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

18 czerwca 20241 min.6

Na tropie afery gdzie podziały się litery.

WSTĘP BEZPŁATNY

Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spektakl

27 czerwca 2024 czwartek godz. 10:00

Filia Biblioteczna w Łagiewnikach Małych ul Lubliniecka 30 Zapisy tel. 34 373 61 02

Filia w Łagiewnikach Małych

Na tropie afery gdzie podziały się litery.

22 maja 20241 min.22

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki w Łagiewnikach Małych

15 maja obchodziliśmy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki. Celem tego święta jest upowszechnianie, promowanie polskiej kultury i sztuki. Na piątkowych zajęciach w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych świętowaliśmy ten dzień, aby uwrażliwić dzieci na piękno sztuki i obudzić w nich twórcze działania. Rozmawialiśmy o polskich muzykach i plastykach słuchając ich utworów i oglądając ich dzieła. Dzieci malowały nastrój utworu muzycznego "Walc wiosenny" Fryderyka Chopina oraz tworzyły wspólny obraz, bo przecież każde dziecko jest artystą.

Filia w Łagiewnikach Małych

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki w Łagiewnikach Małych

16 maja 20241 min.13

Makramowe warsztaty rodzinne pod nazwą "Kwietnik dla mamy" w Łagiewnikach Małych

15 mają odbyły się kolejne zajęcia z cyklu makramowych warsztatów rodzinnych pod nazwą "Kwietnik dla mamy". Tym razem mieliśmy okazję spotkać się w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach Małych.
Wyplatanie makramy jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, uczy cierpliwości, relaksuje i przynosi mnóstwo satysfakcji, co dało się zauważyć podczas zajęć, kiedy każdy patrzył z zadowoleniem na efekty swojej pracy. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Pani Katarzyny Mańka.
Dziękujemy uczestnikom za udział, a Pani Kasi za świetne poprowadzenie warsztatów.

Filia w Łagiewnikach Małych

Makramowe warsztaty rodzinne pod nazwą 'Kwietnik dla mamy' w Łagiewnikach Małych

16 maja 20241 min.17

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Łagiewnikach Małych

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wręczyły pani bibliotekarce upominki. Była to księga z ich rysunkami oraz magiczne pióro. Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom za taki miły gest. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom zasady panujące w bibliotece oraz opowiedziała o roli bibliotek w dzisiejszych czasach. Dzieci doskonale wiedziały, że dzisiejsza biblioteka to biblioteka na czasie, że nie jest to tylko wypożyczalnia książek, ale miejsce spotkań, wesołych zabaw, lekcji bibliotecznych i wielu innych ciekawych zajęć, nie tylko z książką. Wysłuchały opowiadania Ewy Zontek i Magdaleny Gruca pt. "Przygody Fenka - Biblioteka" oraz kolorowały zakładki. Na zakończenie otrzymały upominki z małym co nie co.
Także na piątkowych zajęciach tematem przewodnim była biblioteka. Dzieci wysłuchały książki Marianny Oklejak i Zofii Staneckiej pt "Basia i biblioteka". Odbijały dłonie podpisując się pod hasłem "Moja biblioteka. Moje miejsce". Nie zabrakło oczywiście pracy plastycznej. Dzieci wykonywały własne zakładki do książek. Każda była inna i wyjątkowa.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Łagiewnikach Małych

30 kwietnia 20241 min.41

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Łagiewnikach Małych

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i jak o nią dbać. Wysłuchały bajek "O misiu łasuchu", "Wielki bal" i "Figielek" oraz odgadywały bajkowe zagadki. Później odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka zakładała karty tym dzieciom, które jeszcze ich nie posiadały.
    Światowy Dzień Książki obchodziliśmy również na piątkowych zajęciach literacko-plastycznych. Dzieci wysłuchały wiersza Agaty Dziechciarczyk pt. "Książka", który zachęca do czytania ukazując wartość książki. Dowiedziały się wielu ciekawostek m.in. poznały historię książki, jej budowę, etapy jej powstawania. Dzieci wspólnie tworzyły własną książkę. Wymyślały jej treść i wykonywały ilustrację. Jeszcze tylko praca redakcyjna, druk i zapraszamy do wypożyczania???? Na zakończenie odbył się konkurs o tytuł "Mistrza w chodzeniu z książką na głowie". Zwycięzca został wyróżniony medalem ????

Filia w Łagiewnikach Małych

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Łagiewnikach Małych

24 kwietnia 20241 min.51

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Łagiewnikach Małych

Tematem piątkowych zajęć w bibliotece w Łagiewnikach Małych był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest 22 kwietnia i ma na celu promowanie proekologicznych postaw. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt "Nowa moda" Małgorzaty Strzałkowskiej, który to właśnie jedną z takich postaw przedstawia. Rozmawialiśmy o negatywnych skutkach wpływu człowieka na środowisko, o tym co nam daje Ziemia, czyli o tzw. usługach ekosystemowych oraz jak możemy o nią dbać. Dzieci poprzez zabawę przypomniały sobie segregację śmieci, siały nasiona i sadziły roślinki robiąc swój "las w szkle".

Filia w Łagiewnikach Małych

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Łagiewnikach Małych

15 kwietnia 20241 min.30

Dzień Czekolady w Łagiewnikach Małych

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Z tej okazji w filii bibliotecznej w Łagiewnikach Małych odbyły się czekoladowe zajęcia. Dzieci poznały historię czekolady, proces jej produkcji. Dowiedziały się jakie są korzyści zdrowotne z jedzenia gorzkiej czekolady (oczywiście zachowując umiar). Rozwiązywały quiz, dzięki któremu dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat. Nie zabrakło również słynnego tańca "Chocolate" oraz zajęć plastycznych, na których powstały słodkie arcydzieła, które magicznie zniknęły

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Czekolady w Łagiewnikach Małych

9 kwietnia 20241 min.25

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Łagiewnikach Małych

3 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Z tej okazji bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały baśni Andersena pt. "Brzydkie kaczątko". Bawiły się w "Salon luster' opowiadając o dobrych cechach, które widzą w swojej koleżance czy koledze. Dopasowywały rekwizyty do znanych baśni. Z okazji Dnia Tęczy, który przypada na 3 kwietnia, dzieci na zakończenie przeprowadziły tęczowy eksperyment.
Na piątkowych zajęciach również celebrowaliśmy Dzień Książki dla dzieci. Dzieci wysłuchały informacji na temat patrona tego święta H.Ch.Andersena. Przeczytały baśń jego autorstwa pt."Mała syrenka", grały w grę sprawdzająca znajomość postaci z bajek oraz odgadywały zagadki.
W tym dniu również nie zabrakło tęczowych zabaw.

Filia w Łagiewnikach Małych

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Łagiewnikach Małych

26 marca 20241 min.24

Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Poezji w Łagiewnikach Małych

W czwartek 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych. Kiedy dzieci pożegnały już Panią Zimę wysłuchały opowiadania Marii Różyckiej "O żółtym tulipanie", które przedstawia budząca się do życia przyrodę. Następnie dzieci kolorowały wiosenne opaski.
Dzień później na piątkowych zajęciach literacko-plastycznych w bibliotece w Łagiewnikach Małych tematem zajęć były zbliżające się Święta Wielkanocne oraz Światowy Dzień Poezji, który przypada na dzień 21 marca. Dzieci wysłuchały wierszy o tematyce wiosennej oraz opowiadania "Wielkanoc kurczaczka". Rozwiązywały wiosenne zadania i stworzyły kolorowe kurczaki, w których później mogły zasiać rzeżuchę.

Filia w Łagiewnikach Małych

Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Poezji w Łagiewnikach Małych

26 marca 20241 min.20

"Cała prawda o aloesie" - warsztaty w Łagiewnikach Małych

W środę 20 marca w bibliotece w Łagiewnikach Małych mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach pt. "Cała prawda o aloesie", które poprowadziła Pani Joanna Poloczek - przedstawicielka Forever Aloe Vera.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat aloesu i jego dobroczynnych właściwości dla zdrowia i urody. Oprócz cennej teorii była degustacja soku aloesowego i zabieg pielęgnacji dłoni.
Warsztaty te były okazją do spotkania się, wspólnych rozmów i miłego spędzenia czasu.

Filia w Łagiewnikach Małych

'Cała prawda o aloesie' - warsztaty w Łagiewnikach Małych

21 marca 20241 min.13

Zajęcia wielkanocne w Łagiewnikach Małych

W czwartek 14 marca pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z przedszkola w Łagiewnikach Małych. Dzieci wysłuchały opowiadania Wiesława Drabik pt."Wiosna panie bocianie" oraz stworzyły zajączki z doniczek, w których później siały owies. 
Dzień później, 15 marca, w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci, na których również przygotowywaliśmy ozdoby wielkanocne, wykonując zajączki, tym razem ze słoików.
Czekając na zbliżające się Święta Wielkanocne dzieci będą mogły dbać o swoje roślinki i obserwować jak rosną.

Filia w Łagiewnikach Małych

Zajęcia wielkanocne w Łagiewnikach Małych

12 marca 20241 min.24

Dzień Kobiet w Bibliotece w Łagiewnikach Małych

Na piątkowy zajęciach w bibliotece w Łagiewnikach Małych tematem zajęć był Międzynarodowy Dzień Kobiet. Rozmawialiśmy o genezie tego święta, o pisarkach, bohaterkach książek i o naszych polskich noblistkach. Nie zabrakło oczywiście zajęć plastycznych, na których dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Wykonywały przeróżne kwiaty z bibuły, niektóre nawet z niespodzianką w środku.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Kobiet w Bibliotece w Łagiewnikach Małych

22 lutego 20241 min.79

Dzień Kota w Łagiewnikach Małych

Na piątkowych zajęciach w bibliotece w Łagiewnikach Małych obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dzieci wysłuchały baśni Charlesa Perrault "Kot w butach" oraz wykonywały kocie maski. Były wesołe kocie zabawy, kocia gimnastyka, a wszystko przy kociej muzyce.
Pani bibliotekarka odwiedziła z tej okazji przedszkolaków. Dzieci stworzyły swoje kocie uszka i z zaciekawieniem wysłuchały książeczki pt. "Nieśmiały kotek". Podczas zabaw wcielały się w koty oraz polowały na ukryte myszki.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Kota w Łagiewnikach Małych

12 lutego 20241 min.28

Ferie zimowe w Łagiewnikach Małych

Podczas ferii w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki LEGO. Budowały i programowały własne maszyny. Najwięcej radości sprawił im etap testowania robotów.
Oprócz robotyki odbyły się również warsztaty szydełkowania, które cieszyły się zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Były to wciągające zajęcia, które dawały okazję do zrelaksowania się i rozwinięcia umiejętności manualnych.
Dzieci uczestniczyły również w zajęciach literacko-plastycznych. Podczas pierwszych zajęć biblioteka zamieniła się w fabrykę śniegu. Dzieci produkowały śnieg na różne sposoby. Lepiły bałwanki, testowały śnieżynki. Przy okazji tworzyły ciecz nienewtonowską. W drugim tygodniu ferii tematem zajęć były walentynki. Dzieci wysłuchały opowiadania "Franklin i walentynki" autorstwa P. Bourgeois i B. Clark, która uczy dzieci na czym polega przyjaźń. Pokazuje, że walentynki to nie tylko dzień dla zakochanych, ale może to być również okazja do okazywania uczuć ludziom wokół siebie i pokazania im, że są dla nas ważni. Dzieci wykonywały serduszka walentynkowe, a na koniec czekała na nich słodka niespodzianka z sercem od serca

Filia w Łagiewnikach Małych

Ferie zimowe w Łagiewnikach Małych

31 stycznia 20241 min.65

Escape room w bibliotece w Łagiewnikach Małych

Na piątkowych zajęciach 19 stycznia w bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci grały w zespołowa grę Escape room. Poznawały bibliotekę poprzez zabawę. Rozwiązywały zagadki, które wymagały logicznego myślenia oraz współpracy. Szukały wskazówek do rozkodowania zaszyfrowanego tekstu oraz miały zdobyć szyfr do kłódki, która otwierała walizkę z niespodzianką. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, które wcale nie były łatwe, każdy miał czas na chwilę relaksu.

Filia w Łagiewnikach Małych

Escape room w bibliotece w Łagiewnikach Małych

22 stycznia 20241 min.44

Dzień Kubusia Puchatka w Łagiewnikach Małych

18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Bibliotekę w Łagiewnikach Małych tego dnia odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu, przypinały ogonek Kłapouchemu, układały puzzle.
W piątek odbyły się zajęcia plastyczne, na których wykonywaliśmy kubusiowe breloczki. Na zakończenie czekało na dzieci małe co nieco.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Kubusia Puchatka w Łagiewnikach Małych
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.