Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

7 kwietnia 20151 min.1027

Dzień teatru w łagiewnikach małych

W dniu 27.03.2015 r. w Przedszkolu w Łagiewnikach Małych obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru, na który została zaproszona bibliotekarka Justyna Pyka. W tym dniu wszystkie dziewczynki przebrane były za księżniczki a chlopcy wystąpili w strojach królewiczów, natomiast pani Justyna była kotem w butach.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień teatru w łagiewnikach małych

24 lutego 20151 min.1053

Dzień języka ojczystego

20 lutego w przedszkolu w Łagiewnikach Małych odbył sie konkurs recytatorski. W komisji oceniającej zasiadała bibliotekarka Justyna Pyka oraz pani Julia Biela. Wszystkie dzieci zaprezentowały przygotowane wierszyki. I miejsce zajął Krzysztof Kowalski. II miejsce: Magdalena Kurth, III miejsce: Alicja Imiołczyk. Konkurs był zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień języka ojczystego

24 lutego 20151 min.985

Dzień bezpiecznego internetu w łagiewnikach małych

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 18 lutego w Bibliotece odbyły sie zajęcia dla przedszkolaków. Dzieci ogladając kreskówki " Owce w sieci" poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Panie starały wyjaśnić i przybliżyć dzieciom w łatwy sposób poszczególne zagadnienia i konkretne sytuacje.
Uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania związane z treścią filmów. Na zakończenie dzieci pokolorowały ilustracje z owieczkami. W spotkaniu brało udział 22 przedszkolaków.

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień bezpiecznego internetu w łagiewnikach małych

23 lutego 20151 min.1003

Ferie w bibliotece w łagiewnikach małych

Podczas ferii odbyły się warsztaty wykonawania ozdób z filcu, dzieci wykonały piękne kwiatki- broszki, bransoletki. Korzystano również z komputerów  i Internetu. 11 lutego bibliotekę odwiedziły czytelniczki z Lisowic pod opieką bibliotekarki Jolanty Piosek. Dla gości przygotowano zgaduj-zgadulę oraz zaproszono ich do przedszkola gdzie Justyna Pyka w przebraniu Baby Jagi przeczytała im bajkę "Jaś i Małgosia". Następnie po słodkim poczęstunku i po wymianie małych upominków młodzież grała w  "Małpki" oraz w super pamięć. Po mile spędzonym czasie goście powrócili do Lisowic, dla niektórych była to pierwsza podróż  autobusem PKS.

Filia w Łagiewnikach Małych

Ferie w bibliotece w łagiewnikach małych

23 lutego 20151 min.1106

Spotkanie autorskie z alfredem kampą

Dnia 23.01.2015 r. bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedził poeta Alfred Kampa, były  mieszkaniec tej miejscowości, obecnie mieszkający we Wrocławiu. Z okazji Dnia Babci i Dziadka spotkał się z mieszkańcami wsi w świetlicy gdzie zaprezentował swoja twórczość i opowiedział o swojej przygodzie z aktorstwem. Grał w serialach: "Trudne sprawy", "Dzień, który zmienił moje życie", "Policjantki i policjanci".  Pan Kampa jest również autorem scenariuszu przedstawienia teatralnego. Miły Gość został zaproszony przez bibliotekarkę Justynę Pyka.

Filia w Łagiewnikach Małych

Spotkanie autorskie z alfredem kampą

23 grudnia 20141 min.1027

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

18 grudnia pani Justyna Pyka była gościem na Jasełkach w przedszkolu w Łagiewnikach Małych. Po występie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody z konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową organizowanego przez Filię GBP w Łagiewnikach Małych .

Filia w Łagiewnikach Małych

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

14 grudnia 20141 min.1011

"barbórka" w łagiewnikach małych

W dniu 1 grudnia z okazji "Święta Barbórki" Przedszkole i Szkołę Podstawową w Łagiewnikach Małych odwiedził Górnik zaproszony przez bibliotekarkę Justynę Pyka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania o cieżkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Oglądały górniczy strój galowy i przyniesione przez Gościa eksponaty. Uczniowie mieli również okazję zadać Górnikowi pytania. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Filia w Łagiewnikach Małych

'barbórka' w łagiewnikach małych

2 grudnia 20141 min.1110

Przedstawienie "jaś i małgosia"

Dnia 19 listopada w Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Małych uczniowie i przedszkolaki obejrzeli przedstawienie pt.: "Jaś i Małgosia" przygotowane przez swoich kolegów i koleżanki.
Teatrzyk został zorganizowany w ramach projektu " Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych".

Filia w Łagiewnikach Małych

Przedstawienie 'jaś i małgosia'

2 października 20141 min.989

Pasowanie na czytelnika w filii w łagiewnikach małych

Dnia 30 września 2014 r. w Bibliotece w Łagiewnikach Małych odbyło się uroczyste "Pasowanie na  Małego Czytelnika". Uroczystość rozpoczęła się na sali w przedszkolu, gdzie dzieciom i rodzicom została krótko przedstawiona działalność Biblioteki: godziny otwarcia, zasoby książkowe. Pani Bibliotekarka opowiedziała również o zaletach systematycznego czytania oraz pouczyła dzieci jak należy obchodzić się z książką.

Filia w Łagiewnikach Małych

Pasowanie na czytelnika w filii w łagiewnikach małych

24 września 20141 min.935

Wakacje w bibliotece w łagiewnikach małych

W czasie wakacji w Bibliotece w Łagiewnikach Małych dzieci chętnie brały udział w zajęciach plastycznych. Powstały ciekawe i bardzo ładne prace wykonane z różnorodnych materiałów. Wakacyjne prace wystawione zostały w Bibliotece.

Filia w Łagiewnikach Małych

Wakacje w bibliotece w łagiewnikach małych

24 września 20141 min.977

Jak pisano dawniej jak dziś -lekcja biblioteczna w filii w łagiewnikach małych

W dniu 23.09.2014 r. klasa I Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Małych wzięła udział w lekcji na temat dawnych materiałów pisarskich  przeprowadzonej w Bibliotece. Uczniowie poznali historię i rodzaje pisma. Mieli okazję spróbować pisania różnymi narzędziami  na kamieniu, korze drzew, drewnie, tabliczce glinianej, stawiali znaki na patykach, poznali też pismo węzełkowe.
Lekcja została zorganizowana w ramach programu "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych  - Priorytet 2".

Filia w Łagiewnikach Małych

Jak pisano dawniej jak dziś -lekcja biblioteczna w filii w łagiewnikach małych

24 września 20141 min.872

Nocna wizyta przedszkolaków w bibliotece w łagiewnikach małych

Podsumowaniem "Koziołkowych podróży małych i dużych" - programu realizowanego od stycznia do czerwca przez Przedszkole w Łagiewnikach Małych z udziałem Biblioteki w Łagiewnikach Małych była Nocka Przedszkolna, w czasie której dzieci odwiedziły Bibliotekę. Pani Bibliotekarka czytała fragment Koziołka Matołka i częstowała magiczną herbatką.

Filia w Łagiewnikach Małych

Nocna wizyta przedszkolaków w bibliotece w łagiewnikach małych
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Topolowa 2

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-16:00
Wtorek 14:00-19:30
Czwartek 15:30-19:00
Piątek 15:30-19:30
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 10:00-16:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 10:00-15:00
Środa 15:00-19:00
Czwartek 15:00-19:00
Piątek 10:00-15:00
Filia w Łagiewnikach Małych

UWAGA: działalność wstrzymana
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.