Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
BIP Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

Wyszukiwarka:

Kontrast: Wyświetl wersję podstawową stronyWyświetl wersję kontrastową strony
Czcionka: Ustaw normalny rozmiar czcionkiUstaw średni rozmiar czcionkiUstaw duży rozmiar czcionki
Odstępy: odstepy-literyodstepy-wiersze
Wyszukaj książkę w naszym księgozbiorze

Odkrywaj nowe światy poprzez książki

24 kwietnia 20241 min.39

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Łagiewnikach Małych

Tematem piątkowych zajęć w bibliotece w Łagiewnikach Małych był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest 22 kwietnia i ma na celu promowanie proekologicznych postaw. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt "Nowa moda" Małgorzaty Strzałkowskiej, który to właśnie jedną z takich postaw przedstawia. Rozmawialiśmy o negatywnych skutkach wpływu człowieka na środowisko, o tym co nam daje Ziemia, czyli o tzw. usługach ekosystemowych oraz jak możemy o nią dbać. Dzieci poprzez zabawę przypomniały sobie segregację śmieci, siały nasiona i sadziły roślinki robiąc swój "las w szkle".

Filia w Łagiewnikach Małych

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Łagiewnikach Małych

23 kwietnia 20241 min.19

Dzień Ziemi w Kośmidrach

22 kwietnia obchodzimy DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej dzień ten świętowali w bibliotece w Kośmidrach. Tematem zajęć było hasło ,,DBAM O NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ.
Uczniowie zastanawiali się co można zrobić by uchronić ją przed zniszczeniem. Ponadto utrwalili wiadomości dotyczące segregacji śmieci i recyklingu. Zajęcia okazały się niezwykle wartościowe i ciekawe a pomysłowość dzieci w uratowaniu naszej planety pozytywnie nastraja do świata. Na zakończenie wykonali prace plastyczne.

Filia w Kośmidrach

Dzień Ziemi w Kośmidrach

22 kwietnia 20241 min.18

Dzień Ziemi w Pawonkowie

Na czwartkowych zajęciach literacko-plastycznych rozmawialiśmy o tym, dlaczego dbanie o naszą planetę jest ważne i jak możemy to robić. Rozmawialiśmy o ochronie środowiska, co jest kluczowe dla naszej planety i dla naszej przyszłości.
Dzieci świetnie się bawiły segregując śmieci, układając puzzle, grając w ekologiczną grę, czytając ciekawe opowieści, a nawet oglądając mini-teatrzyk na Dzień Ziemi!

GBP w Pawonkowie

Dzień Ziemi w Pawonkowie

16 kwietnia 20241 min.14

Warsztaty szycia poduszek na maszynie

Zamek pościelowy, zamek kryty, zamek pod listwą, szew francuski, poduszka na zakładkę. Wydawałoby się prosty temat. Dziewczyny dały radę choć niektóre usiadły do maszyny po raz pierwszy.

GBP w Pawonkowie

Warsztaty szycia poduszek na maszynie

15 kwietnia 20241 min.26

Dzień Czekolady w Łagiewnikach Małych

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Z tej okazji w filii bibliotecznej w Łagiewnikach Małych odbyły się czekoladowe zajęcia. Dzieci poznały historię czekolady, proces jej produkcji. Dowiedziały się jakie są korzyści zdrowotne z jedzenia gorzkiej czekolady (oczywiście zachowując umiar). Rozwiązywały quiz, dzięki któremu dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat. Nie zabrakło również słynnego tańca "Chocolate" oraz zajęć plastycznych, na których powstały słodkie arcydzieła, które magicznie zniknęły

Filia w Łagiewnikach Małych

Dzień Czekolady w Łagiewnikach Małych

15 kwietnia 20241 min.17

Zajęcia JUDO

Zajęcia judo dla dzieci to intensywne treningi, gdzie uczą się podstawowych technik judo, rozwijają umiejętności fizyczne i uczą się współpracy z innymi. Sesje zazwyczaj składają się z rozgrzewki, nauki technik, ćwiczeń z partnerami oraz zabaw, które integrują grupę. Na zakończenie jest czas na rozciąganie i refleksję. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 16.00

GBP w Pawonkowie

Zajęcia JUDO

12 kwietnia 20241 min.38

Magiczny Dzień Czekolady w Pawonkowie

Wczoraj, na zajęciach literacko-plastycznych, mieliśmy niezwykłą przyjemność zorganizować dzień pełen słodyczy i przygód - Magiczny Dzień Czekolady! W naszej fabryce dzieciaki nie tylko nauczyły się robić własną czekoladę według babcinego przepisu oraz stworzyły własne smaki batoników ale także wyruszyły w niezapomnianą podróż do Czekoladowej Krainy!
To był dzień pełen słodkości, uśmiechów i niesamowitych odkryć!

GBP w Pawonkowie

Magiczny Dzień Czekolady w Pawonkowie

9 kwietnia 20243 min.43

Otwarcie Biblioteki i Muzeum w Lisowicach

Po ponad rocznej przerwie mamy zaszczyt serdecznie zaprosić szanowanych mieszkańców do odwiedzania Filii w Lisowicach i korzystania z jej oferty ☺️
W marcu miało miejsce wyczekiwane otwarcie Biblioteki i Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach.
Inwestycja pn. „Przebudowa budynku Filii w Lisowicach wraz z montażem windy” została dofinansowana kwotą 2 223 750 zł w ramach Kierunku interwencji 2.1 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025", Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

GBP w Pawonkowie

Otwarcie Biblioteki i Muzeum w Lisowicach

9 kwietnia 20241 min.22

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Łagiewnikach Małych

3 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Z tej okazji bibliotekę w Łagiewnikach Małych odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały baśni Andersena pt. "Brzydkie kaczątko". Bawiły się w "Salon luster' opowiadając o dobrych cechach, które widzą w swojej koleżance czy koledze. Dopasowywały rekwizyty do znanych baśni. Z okazji Dnia Tęczy, który przypada na 3 kwietnia, dzieci na zakończenie przeprowadziły tęczowy eksperyment.
Na piątkowych zajęciach również celebrowaliśmy Dzień Książki dla dzieci. Dzieci wysłuchały informacji na temat patrona tego święta H.Ch.Andersena. Przeczytały baśń jego autorstwa pt."Mała syrenka", grały w grę sprawdzająca znajomość postaci z bajek oraz odgadywały zagadki.
W tym dniu również nie zabrakło tęczowych zabaw.

Filia w Łagiewnikach Małych

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Łagiewnikach Małych

5 kwietnia 20241 min.27

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Gwoździanach

Drugiego kwietnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza - Hansa Christiana Andersena.
Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek???? dla dzieci oraz wspieranie czytania ????????przez najmłodszych.
W bibliotece w Gwoździanach z tej wyjątkowej okazji, nawiązując do obecnej pory roku, przybyłe do biblioteki ????przedszkolaki wysłuchały baśni H. Ch. Andersena "Rajski Ogród", oraz zapoznały się z budową książki.
Po lekturze????dzieci próbowały swych sił w obkładaniu i reperacji zniszczonych książek, zrobiły swoje pierwsze kolorowe mini książeczki????????????wypełnione barwnymi ???????? literkami i szlaczkami.
Dziękujemy za miłe i interesujące spotkanie☺️

Filia w Gwoździanach

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Gwoździanach

5 kwietnia 20241 min.46

"Baśniowy Łabędź” zajęcia literacko - plastyczne w Pawonkowie

Na wczorajszych zajęciach literacko-plastycznych pt. "Baśniowy Łabędź” odbyliśmy podróż po magicznym świecie baśni Hansa Christiana Andersena. Podczas lotu magicznym kufrem dzieci wzięły udział w zabawach związanych z fabułą baśni, wyobrażając sobie opisywane miejsca i postacie.

GBP w Pawonkowie

'Baśniowy Łabędź” zajęcia literacko - plastyczne w Pawonkowie

3 kwietnia 20241 min.51

Plan zajęć - kwiecień 2024

GIMNASTYKA SMYKA* - poniedziałki, godz. 16.00

KLUB MIŁOŚNIKÓW GIER BEZ PRĄDU - wtorki, godz. 15.30

WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA* - wtorki, godz. 16.30-18.30

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI “TALENCIK”* - środy

grupa młodsza, godz. 17.00-17.45

grupa starsza, godz. 17.45-18.30

Zajęcia LITERACKO-PLASTYCZNE - czwartki, godz. 15.30

4 kwietnia -Baśnie Pana Andersena

11 kwietnia - dzień pachnący czekoladą

18 kwietnia - dbamy o naszą planetę

JUDO* - piątki, godz. 16.00

STUDIO DANCE HIP - HOP* - 8 i 15 kwietnia, godz. 17.15-19.15

Spotkania miłośników mangi - 12 kwietnia, godz. 16,30

WARSZTATY SZYCIA* - 11 kwietnia, godz. 17.00 -20.00

Zajęcia dla dzieci i dorosłych. szyjemy poduchy.

FITNESS* - wtorki, godz. 18.00 w Pawonkowie

-środy, godz. 19.00 w Lisowicach

PILATES* - czwartki, godz. 18.00 w Pawonkowie

- poniedziałki, godz. 19.30 w Lisowicach

GBP w Pawonkowie

Plan zajęć - kwiecień 2024

28 marca 20241 min.17

Warsztaty szydełkowania

Święta Wielkanocne już za chwilę. Podczas ostatnich warsztatów szydełkowania powstały wyjątkowe dekoracje - zajączki, koszyczki oraz wianki, którymi uczestnicy mogą z dumą ozdobić swoje domy.

GBP w Pawonkowie

Warsztaty szydełkowania

27 marca 20241 min.26

Wielkanoc w literaturze w Kośmidrach

W poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Kośmidrach, odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej. Pani bibliotekarka zorganizowała zajęcia literacko – plastyczne, które dotyczyły WIELKANOCY W LITERATURZE. Utwory związane z Wielkanocą od dawna mają swoje miejsce w polskiej poezji. Poeci wielokrotnie zajmowali się tematyką Męki Pańskiej, Wielkiego Tygodnia, Zmartwychwstania i wielkanocnych obrzędów. Do tych poetów należy zaliczyć Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Marię Konopnicką, ponieważ to właśnie ich wiersze, takie jak: „Dzieci na Wielkanoc”, „Wielkanoc” oraz „Jak to będzie”, czytaliśmy podczas naszego poniedziałkowego spotkania. Po części literackiej przyszedł czas na świąteczne dekoracje. Powstały kolorowe zające jako ozdoba do zawieszenia na drzwi.

Filia w Kośmidrach

Wielkanoc w literaturze w Kośmidrach

27 marca 20241 min.15

Międzynarodowy Dzień Teatru - Gwoździany

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, jest to święto ludzi teatru i ich widzów.
Zapoczątkowane zostało w 1961 roku.
W bibliotece w Gwoździanach przedszkolaki i uczniowie klasy III za pomocą teatrzyku Kamishibai wysłuchali opowiadania "Idzie Wiosna, Wielkanoc tuż, tuż" Barbary i Tomasza Piątkowskich. Uczestnicy mieli okazję być też aktorami, a to za sprawą pacynek. Dzieci zapoznały się z tradycjami wielkanocnymi, oraz wykonały prace konkursowe - kolorowe pisanki. Każde dziecko otrzymało nagrodę - zajączka ze słodką niespodzianką 
Dziękujemy za aktywny udział i miłą zabawę.
Życzymy
Zdrowych i spokojnych
Świąt Wielkiejnocy

Filia w Gwoździanach

Międzynarodowy Dzień Teatru - Gwoździany
KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJAKULTURA,KREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKAKREATYWNOŚĆ,KONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURAKONCENTRACJA,KSIĄŻKA,KULTURA,KREATYWNOŚĆ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach
Biblioteka Narodowa
Gmina Pawonków
Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie

ZAPRASZAMY DO NASZYCH BIBLIOTEK

Niech Cię pochłonie dobra książka

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie
ul. Zawadzkiego 7

Telefon: 34 353 40 85

Poniedziałek-Piątek
10:00-17:00
Filia w Gwoździanach
ul. Lubliniecka 5

Telefon: 34 373 61 07

Poniedziałek 11:00-15:00
Środa 11:00-15:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00
Filia w Kośmidrach
ul. Lubliniecka 50

Telefon: 34 373 61 01

Poniedziałek 12:00-18:00
Środa 12:00-18:00
Piątek 12:00-18:00
Filia w Lisowicach
ul. Mickiewicza 20

Telefon: 34 373 61 06

Poniedziałek 11:00-16:00
Środa 15:00-20:00
Czwartek 12:00-16:00
Piątek 13:00-19:00
Sobota 9:00-13:00
Filia w Łagiewnikach Małych

Telefon: 34 373 61 02

Wtorek 11:00-16:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 11:00-16:00
Piątek 15:00-19:00
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

 
Operacja pn. „Utworzenie Biblioteki 4K: książka, kultura, kreatywność, koncentracja”  mająca na celu „wzmocnienie kapitału społecznego i stworzenie miejsca integracji społecznej poprzez utworzenie Biblioteki 4K w Pawonkowie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.