Uprzejmie informujemy, że w związku z wymianą sieci telefonicznej zmieniły się numery telefonów do urzędu. Aktualne numery znajdują się w zakładce kontakt.
Wyświetl kontaktyOdkrywaj nowe światy poprzez książki
W Tygodniu Bibliotek Pan Andrzej Żak odwiedził również Bibliotekę i Szkołę Podstawową w Gwoździanach. Podczas spotkania z uczniami Pisarz ciekawie opowiadał o swoim życiu i twórczości. Zaprezentował kilka swoich książek oraz przeczytał fragmenty opowieści pirackiej „Kapelusz kapitana Draka”.
Czytając fragmenty publikacji pt.: „Samuraj i Anioł Stróż” zainteresował uczestników szczególnie trudnymi problemami, z którymi mierzy się jej główny bohater, takimi jak choroba nowotworowa, nieustanna walka o życie, pobyt w szpitalu. W ten sposób autor pokazał jaki wpływ na nas ma czytanie książek, które nie tylko są źródłem wiedzy, ale też rozwijają naszą wyobraźnię, pomagają radzić sobie z trudnościami napotykanymi w życiu oraz dostarczają nam wzorców godnych do naśladowania.
Był też czas na zadawanie pisarzowi pytań, na które starał się wyczerpująco odpowiedzieć. Na zakończenie uczniowie podziękowali za miłe spotkanie, wręczyli kwiaty oraz album z wykonanymi przez nich rysunkami do książek. Piękne ilustracje bardzo się podobały Panu Żakowi, który również podziękował wszystkim za uczestnictwo i sympatyczną atmosferę. Później, już w Bibliotece Pisarz wpisywał dedykacje do swoich utworów.
Niech Cię pochłonie dobra książka
Telefon: 34 353 40 85
Poniedziałek-PiątekTelefon: 34 373 61 07
Poniedziałek 11:00-16:00Telefon: 34 373 61 01
Poniedziałek 12:00-18:00Telefon: 34 373 61 06
Poniedziałek 10:00-15:00